Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Iris*

Староседелец
30 јануари 2014
842
1,432
1,103
Копнежот повторно бранува низ секое отчукување на срцето во тишината на полноќта. И се што остана недоречено, секој збор, секоја возишка, гори...на усни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar and Prashina

Traviesa

Истакнат Член
8 јуни 2016
25
15
113
Талент си за лутење. Да си спијам најдобро, нема абер од тебе вечерва. Зошто се лутиш волку, кога секако ќе се смириме? (inlove) Џабе должиш бе желче луто... Пиперче изгор. :*
Претерувам? Да. Ми се спие, затоа.
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Aj malku kako vo nekoj film sakaj me. Stopli mi ja dushava.Ke gi zatvoram ochite , ke se sklopcam kako mache do tebe i ke te slusham kako mi raskazuvash. Ke te mirisam, ke ti ja chuvstvuvam toplinata na teloto i koga ke se rasplakam ke mi gi baknuvas ochite.Ufff ama sum teshka na placenje.Ke te mucham dva casa kolku eden dobar film na tv. Aj sakaj me so celo srce barem eden mig. Vsushnost ja znam deka nema da e vistina nisto , no ke se filmam. Zaboraviv i da sakam i da me sakaat.Zaboraviv da ziveam osven da zivotaram. Zaboraviv da sonuvam so otvoreni ochi. Zaboraviv da se smeam od shestka do shestka.Se zaboraviv.
 

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
Поминаа многу години во кои не успеав да те заборавам.... 2 септември 2006
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Traviesa

Истакнат Член
8 јуни 2016
25
15
113
Можеш нешто да направиш без т-т-т-тм ефекти и големи церемонии? Ноуп нели? :D
Ти го ценам трудот и ме радуваш со ентузијазмот ете тоа сакам да знаеш. :) (hug)
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
I posle pretstavata ostanuvaat samo gluvcite koi gi glodaat ostatocite od troshkite ljubov na daskite koi zivot znacat pod ugasenite reflektori da se nasladuvaat na poslednata gozba pred deratizacija na teatarot narecen sreka.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki