Бременост (симптоми, искуства, совети...)

Ane1392

Нов член
29 ноември 2016
5
1
1
26
здраво. јас не можам да најдам тема за бременост. сакам да прашам ви се случило ли крварење во бременост слично или исто како менструација?
јас сакав утре да направам тест, ми доцеше циклусот 9 дена, а денес забележав бледа крв
ви благодарам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anita Nikoloska

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
@Ane1392 можеби ти доцнело само од поради стрес или настинка. Некогаш и тестот не покажува ако е ептен рана бременост. Две мои другарки тераа со циклуси во почетокот, на едната дури во 4ти месец кога навлезе ѝ прекина. А, и не е невообичаено на почеток благо крварење да се појави околу периодот кога си требала да добиеш. Нормално, може и само ти пробива циклусот. Ако е тоа, више срече други пут. :D
Поубаво прашај по фемина или оној моебебе форумон, сигурно се поискусни таму. И секако, гинеколог.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Бледото крварење може да е симптом на рана бременост , инфекција или почеток на циклус . Јас немав никакви симптоми освен доцнење на менструација , така што најдобро би било да направиш тест преку крв , најсигурен е . Мене ниту тестот од аптека не ми покажа бременост . Или беше прерано или не беше доволно добар тој тест . Испитај си крв , најубаво . Со среќа :)
 

Afrdoita

Нов член
1 април 2017
1
0
1
32
Девојки вчера имав односи со два кондома, се беше во ред, го извади пред да сврши и се наведна да ме бакне..ама после приметивме дека имам сперма помеѓу задникот и вагината, дали е можно некако да отиде внатре и да останам трудна, знам дека кога е надвор спермата, сперматозоидите се уништуваат, но сепак ме фаќа паника...
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)][/COLOR]
 

LadyV

Нов член
9 мај 2017
1
0
1
27
Devojki ve molam za pomosh. Imav odnosi so parmerot pred edna nedela bez kondom ama on si svrshi nadvor od mene. No od utre denta imam neprekinati bolki vo stomakot, obilno belo pranje, bolki vo jajnicite.. se nadevam deka ne se znaci na bremenost samo toa da ne e :(((((
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Тролаш или?? Не си бремена,уживај
 

celan

Нов член
3 јуни 2017
6
0
1
30
здраво на сите нова сум тука сакам да ве прашам ми касни скоро 1 месец и 1 недела стомакот ме боли и ми се спие дали значи нешто
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
здраво на сите нова сум тука сакам да ве прашам ми касни скоро 1 месец и 1 недела стомакот ме боли и ми се спие дали значи нешто

Даваш премалку детали..Дали направи тест? Уствари прво треба да знаеме дали се штитиш уз однос или не баш..
Ако не се штитиш и ако стремиш кон тоа значи и можно е да си, а ако користиш кондом (од последната менструација до сега) и ако не пукнал нема шанси..
Мене ми доцнеше месец и пол.. Таман го направив тестот, во текот на денот ми дојде.. Нема врска има различни влијанија..
Потруди се да ни дадеш повеќе информации за да можеме да упатиме на нешто што веќе сме го искусиле.. ззз
 

celan

Нов член
3 јуни 2017
6
0
1
30
јас имам дете 5 години и не можам да останам бремена зошто мој маж има проблеми со спермата марс ми дојде местурација 24 послем пак марс 31 е сега не ми е дојдена уште пред 2 недели правев тест ми излезе негатив а ми доцни уште не користам заштита немам сиптоми освен главата и желудникот и стомакот