Собиранки.... (договарање - тука)

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Кажи и дека само што и пишав пп на форумов, да се логира и да види. Биди медијаторка за конечно разрешување на кризата меѓу мене и неа. Нема уствари криза, ама има вакуум и тишина - како во универзумот што има. :D Се реши политичката криза, сега треба ја и она да ја решиме нашата криза и готово левел перфекција ќе биде достигнат и форумов ќе има благодет пошто баш заради нашата скараност го бие малер форумов. :D


Mount Everest. Уф, ми треба време да се одглавам од таму. :) Најсериозно, ќе дојдам. (y) Само ти известувај што, како, кога и ете ме. Не е никаков проблем. Секогаш сум за :kafe . Лето доаѓа, убаво време, може дружба во живо и се` најпозитивно без виртуелен булшит.
:*
Абе види сега ја на поштарче ли личам? :) Не се мешам во туѓи недоразбирања, еве ти како прав маж треба сам да се потрудиш да стапиш во контакт со неа па и кога она не е тука, абе ако треба и по гулаб праќај и пораки. :)
А за кафе кога ќе добиеш желба и ќе се симнеш од Everest нели, пиши па белким ќе можеме и ние па ете да се случи и тоа чудо да пиеме кафе со лошото момче. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BadBoy007

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ма какве кризе каки вакуми човече, идеш под мач бато, бам бам и готова ствар, нече нам овде ватикан прати мозгове бреее...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BadBoy007 and escape

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Ех, па никој никого не јаде. Ако не се сложуваме со мислења на форум, не значи дека ко примитивци срипуваме во тепачка одма.
Горе-долу се имаме по социјалниве мрежи, знаеме како изгледаме, од форумов знаеме како размислуваме... нема потреба од плашење. Едино ако некој се претставува со туѓ идентитет или се фотошопира до непрепознатливост и глуми што не е, па да му е страв, што не верувам дека е дотолку случај.
Досега сите што ги запознав се супер момци и девојки.

Јас сум за. Кажете датум, час и место и идам ако можам. Ако ме нема овде, известете ме тие што ме имате по фб. :wavespin
Електра, ти ми изгледаш како постојана, стабилна и возрасна личност, сакам тебе да те запознаам ако не е проблем.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Дете, тоа можеш само под мој личен надзор. Само ти изрази желба
Сериозен си ли ќе да се зезаш? Ќе да се зезаш пошто она е голема девојка и може сама да одлучи, а под тоа спаѓа и одлука да не дојде. Ничиј личен надзор не е потребен, а најмалку твој.

Желба е изразена. Недела 22-28 мај бирај датум и место за... (punch) , :kafe или (pivo)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Електра, ти ми изгледаш како постојана, стабилна и возрасна личност, сакам тебе да те запознаам ако не е проблем.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Слободно елај на собиранка, ништо не е проблем.
That being кога ќе ја договориме конечно, нeли... :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Falanga

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Ако по некоја случајност се најдам во Скопје на тој датум, ке ве дружам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Ќе има ли кворум оваа недела да се направи нешто на тој план ССобиранка, времето е убаво може и навечер да биде локација неважна така да кој има желба нека напише и да спржиме нешто ?!
@Ita @Saladin @Electra @Abraxas @Iris* @incognito @Outrider @Makedonec @Beauty&Beast itn
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Се врати ли @Mnogo Bitno ?
Баш сега се уклучив да пишам :)
Петок, сабота или па недела ви одговара ли за да се собереме на кафе? Неколку сме сигурни па ете зашто да не бидеме повеќе. :)
За време и место ќе оставам на вас :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno