Сакам да кажам/Сакам да прашам

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Македонче никој не кажа дека била лоша,секогаш сме имале мимо некој пациенти на евровизија како Елена,Влатко итн,девојката викаат пеала одлично јас не гедам тоа него што ми кажуваа,никој не го спори тоа политиката на евровизија од пред 10г е на ниво на намештаљки така што ние нема што да очекуваме ни на сон,а клучно прашање е нашиве новинари и телевизии што објаснуваат кој бил труден и кој бил дечко па запросување па незнам што ?? на кого тоа го интересира ? на никој скоро, не е тоа матично или незнам што, можеш пеењето да го оценуваш итн,а како што кажа фб идр е полно со тоа дека била трудна па прстени па незнам вака така,се е тоа убаво само мислам дека не треба тв да биде матично или фб црква да венчава или да разведува,не кажаа само дали ќе биде машко или женско,бог да чува
нашата чудесна земја.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Еднаш во центар на внимание беше Македонија, пак не ви чини.
Баш убаво што беа центар на внимание. Со среќа да им е.
Тој што очекува Македонија да се пласира некогаш во финале или е глупав или не знае дека во Евровизија најдоминантна е политиката.
Секој за соседот си гласа. За нас никој зошто за никаде сме и никој не не сака како самостојна. Според мене не ни треба да де трудиме да праќаме некој.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Никогаш не сме влегле во финале,со ниеден пејач што не претставувал.А и нема никојпат ни да влеземе.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Језуитите ровареа уште од 1724 за да Хунзистан не влезе во финале на Еуросонг (party):pusi:unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Македонче никој не кажа дека била лоша,секогаш сме имале мимо некој пациенти на евровизија како Елена,Влатко итн,девојката викаат пеала одлично јас не гедам тоа него што ми кажуваа,никој не го спори тоа политиката на евровизија од пред 10г е на ниво на намештаљки така што ние нема што да очекуваме ни на сон,а клучно прашање е нашиве новинари и телевизии што објаснуваат кој бил труден и кој бил дечко па запросување па незнам што ?? на кого тоа го интересира ? на никој скоро, не е тоа матично или незнам што, можеш пеењето да го оценуваш итн,а како што кажа фб идр е полно со тоа дека била трудна па прстени па незнам вака така,се е тоа убаво само мислам дека не треба тв да биде матично или фб црква да венчава или да разведува,не кажаа само дали ќе биде машко или женско,бог да чува
нашата чудесна земја.
Не викам дека сите потези ни се брилијантни ама и на нас се нешто не ни чини:D
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Се сеќавам некој од членовите имаше пишано дека е овластен преведувач од македонски на англиски. Ако може пишете ми во ПП. Фала однапред!
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Добро бе више го отупевте со тоа каков е форумот. Еве признавам дека моментално форумов е ко тетратка од четврто, недопишана, фрлена у остава, која се погледнува само кога се чисти оставата. И не, не е крива само администрацијата што е ваков форумот и што го тупите по теми. Сите сте криви за тоа. Ве мрзи да пишете два збора на форумов со исклучоци на неколку членови па дури и тоа што ќе го пишете ве мрзи и после треба модератор наместо вас до го отвори, поправа и сл. И после нормално дека не чини и дека ништо не се дешава. Доста вложував со весници, фото натпревари, брошури и други работи, вложете и вие како членови во форумот, развивајте дискусии. Одам некој период јас на одмор, заслужен мислам.
Форумот е таков каков што е не треба дополнително да се критикува и черечи, бар според мое мислење. Инаку кога еден спортски тим игра лошо секогаш тренерот е тој што го јаде на крај, а не играчите. Во случајов има многу тренери (админи и модератори), а малку играчи (членови). Не знам по што се подобри фемина и кајгана за да имаат толку членови, ама ваљда на стара слава се влечат. Фемина е уствари квалитетно форумче (идеално за риболов :D), додека кајгана... и така и така, повеќе никако. Тролови, педери и психопати на тон. :D Црнобело форумот = елита. :cool: Малку сме, ама стварно сме квалитетни момци и цури. Треба една собиранка на годината да направиме и секој член што е активен во последно време да дојде пошто за воља на вистината ги браниме боите на форумот за да не рикне тотално и треба да се испочитуваме.

На крајот на краиштата подобро квалитет отколку квантитет. Подобро екипица од 50-100 активни членови отколку фејк и надувани статистики, а на крајот пак 50-100 души да пишуваат на форумот. Ваљда ќе има подобри денови за ЦБ, па и да нема ние ќе си останеме тука. Big Happy CrnoBelo Family.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Проф.Др.Мр. Мирољуб Петровиќ - Идеш под мач бато, под мааааааач

C5OWIJaWAAAjuDs.jpg
maxresdefault.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
SDK
Koga ke se oslobodime od nashite stravovi togas ke se vivneme kon neboto.
Strav od minato, strav od idnina, strav od emocii, strav ljubov, strav od grevovi, strav od bolest, strav od kazna, strav od glasno izgovorena vistina, strav od tugjo mislenje....eden kup stravovi za eden kratok zivot. Zemni i vonzemni iskustva proknizeni od strav...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky, BadBoy007 and Iris*