Сакам да кажам/Сакам да прашам

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Па може ама останатите ако пишувате. Јас и МБ нема што да пишуваме таму, не сме биле пар ниту па имаме љубовни маки. Барем јас немам :zelen(star).
Инаку шеќеркото многу е нервозен, се надевам ќе му помине и ќе биде порасположен за шегување.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Па може ама останатите ако пишувате. Јас и МБ нема што да пишуваме таму, не сме биле пар ниту па имаме љубовни маки. Барем јас немам :zelen(star).
Инаку шеќеркото многу е нервозен, се надевам ќе му помине и ќе биде порасположен за шегување.
Шеќерко!????
:giggle
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
@BioTrpe, @malo и сите останати во темава, коментари кои се граничат со лични навреди нема да ви бидат толерирани. Дискутирајте без да се трудите да бидете интересни со навредите. Нити е некој убиец нити е прифатливо мајки и сестри да споредуваш со крави и овци.

И не ме цитирајте да ми докажувате оти одма ќе ви биде избришано мислењето, нема да ви одговорам.
Па тогаш банирај се и сам себе под итно. И ние веганите не сакаме да не нарекувате проповедници и секташи, да не споредувате со јеховини сведоци, да се подсмевате дека само трева сме јаделе, да не обвинувате дека над глава сме ви стоеле додека сте јаделе, па уште и да коментирате за нашиот изглед и да си правите шеги на наша сметка за тоа како човек може да препознае веган и слично.
Ако мене можеше еден член пред некоја година да ме споредува со наркоман навлечен на хорс или озрачено суштество од Чернобил, зошто тогаш би било проблем Трпе да спореди некого со крава, овца и сл.
Ако Трпе заслужува бан, тогаш заслужуваш и ти и сите останати.

Плус како си земаш за право да ми бришеш мислење само затоа што си пишал да не те цитирам? Објасни ми!

Инаку да знаеш дека нема веќе да се вклучувам на форумот и да знаеш дека ради тебе е, пошто одкако си админ ниту една дискусија не е интересна и секоја дискусија завршува така што тие што не ти се истоисленици добиваат банови. Ти може си админ, ама тоа не ти дава за право да си пристрасен и субјективно да пресудуваш. Биди си админ на празен форум.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Па тогаш банирај се и сам себе под итно. И ние веганите не сакаме да не нарекувате проповедници и секташи, да не споредувате со јеховини сведоци, да се подсмевате дека само трева сме јаделе, да не обвинувате дека над глава сме ви стоеле додека сте јаделе, па уште и да коментирате за нашиот изглед и да си правите шеги на наша сметка за тоа како човек може да препознае веган и слично.
Ако мене можеше еден член пред некоја година да ме споредува со наркоман навлечен на хорс или озрачено суштество од Чернобил, зошто тогаш би било проблем Трпе да спореди некого со крава, овца и сл.
Ако Трпе заслужува бан, тогаш заслужуваш и ти и сите останати.

Плус како си земаш за право да ми бришеш мислење само затоа што си пишал да не те цитирам? Објасни ми!

Инаку да знаеш дека нема веќе да се вклучувам на форумот и да знаеш дека ради тебе е, пошто одкако си админ ниту една дискусија не е интересна и секоја дискусија завршува така што тие што не ти се истоисленици добиваат банови. Ти може си админ, ама тоа не ти дава за право да си пристрасен и субјективно да пресудуваш. Биди си админ на празен форум.
Мало, не се лути, те молам остани на форумов ради останатите, ради себе, ради мене, поради твој ќеиф...ние членовите не зависиме од админите, напротив, форумов зависи од нас....Остани за дружба, ретка е, ама немора да исчезне.(flower)
 

Holla

Истакнат Член
17 јуни 2014
162
90
338
Мало, не се лути, те молам остани на форумов ради останатите, ради себе, ради мене, поради твој ќеиф...ние членовите не зависиме од админите, напротив, форумов зависи од нас....Остани за дружба, ретка е, ама немора да исчезне.(flower)
За да остане мало на форумот опнете им петиција за враќање на трпе назад, или за промена на админите, решение друго нема изгледа.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Боже сачувај. Прашај си го убаво дечакот зошто е баниран, не дека не знаеш и ти ама убаво е да се плука. И не, не е дискусија мајки и шајки споредување со овци. Слободно пријави лична навреда секаде каде што гледаш и ќе биде разгледано па ако некој треба да се казне ќе се казни.

Не знам што си замислувате вие дека ова вмро и сдсм се дешаваат тука па петиции избори не знам ти што. Имате тема за критики, критикувајте што не ви се свиѓа. Тебе и трпе само тоа ви е во уста. Вие сте угнетени од администрацијата која само вас ви врши опресија затоа што сте вегани. Аман, пораснете и двајцата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Банирај се под итно @existence ако истите правила важат за сите
A зошто бре само мачки, кучиња и прасици да жалите? Зошто не ги жалите сите мравки кои се убиваат дур луѓето одат? Зошто не ги жалите дрвата кои што се сечат за разно-разни употреби? Зошто не ги жалите растенијата кои што се убиваат за да се прехранат луѓето? Зошто не ги жалите печурките? Од каде право селективно да одбирате кои се достојни за жалачка, а кои не? Зошто убивате бактерии убијци едни лицемерни, а? Од каде тоа право да ја уништувате природата?

Твојата печурка е убиена за да стигне до твојата трпеза.


Да де, веганска психа е тоа. Желба да се покаже дека си ти уникатно природно створење, другите се затруени од пропагандата на месната индустрија.

Претежно се проповедници. Не е само мој впечаток тоа, такви се. Не викам дека нема исклучоци кои не се замараат со тоа што друг јадел, ама тоа се многу ретки случаи.

Јас пак ќе кажам, општото мнение е дека веган=проповедник и не е само мој впечаток тоа.

Тоа е таа неофанзивна веганска психа. Ако не си веган си неинформиран и само се труеш.
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
@incule
Добредојде на форумов:) Те гледам имаш ентузијазам да пишуваш, слободно, меѓутоа би ти дала неколку совети како модератор.
Кога пишуваш во тема, пишувај повеќе од 1 реченица, повеќето мислења ти се со да/не и едвај уште некое зборче. Потруди се да напишеш зошто мислиш така :) Потоа кога пишуваш, попрегледно е доколку после запирка оставиш празно место. Ти променив едно мислење во ТВ, си стои твоето напишано, меѓутоа го направив попрегледно.
Го раздвижи форумов, ама те молам пишувај нешто што не е краток одговор само. Не сакам да те бришам во никој случај, не ти е опомена ова, туку најдобронамерен совет ти кажувам. Ако имаш некое прашање во врска со темите, пиши ми и приватна порака.