Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Да можев да ги вратам сказалките на времето со прстиве, пред полноќ и после неа, кога ме допре недопрено, вистински,
немаше да недостасуваш во пената на морските бранови, во карпите на сите планини, во отпечатокот на моите стапала диви, врз асфалтите сиви, врз земјата по која некогаш чекорев, слободен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Ништо неќам да ВИ кажам. Вие, ВАС, што ве љубев јас... ДАЛИ РЕАЛНО или ВИРТУЕЛНО, со целово мое срце. Не го ЗАСЛУЖУВАТЕ моето внимание и љубов,јас... Кралицата на тагата и солзите :D:place (facepalm)
Јас, ЗА ВАС не чувствувам повеќе ништо. (facepalm)
Срцето не чувствува, душава не Ве бара...
Не сте вистински...(facepalm) (што барам уште помеѓу жививе,налет)
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
За трошка љубов и среќа живеам кога ќе помислам на тебе, јас сум фраер(hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Ranta

Истакнат Член
22 октомври 2015
73
27
118
Убо е кога и' дозволиш да замини... Глетката шо ти се пружа од далечина е добра за да знајш дали вредело за времето шо си го потрошил со/на неа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Болката премина во едно чувство кое не можам да го опишам. Знам кое значење и спомени ги имаш за мене, но не знам како би погледнал во друга после тебе.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Обожавам кога ќе ми го размачкаш карминот со твоите полни усни и слатко ќе ми се насмевнеш.
Ти благодарам што ме правиш најсреќна и да знаеш те сакам најмногу и ти си моето се.
 

Ranta

Истакнат Член
22 октомври 2015
73
27
118
Дозволи и' да ги вметни другарките во животот твој. Нека напрат ѓубре од тебе, дозволи им. Докажи си на себеси дека можиш, дека си човек пред се'. И лошото за добро е - ни дава да научиме зошто стварно е ДОБРО да е добро. Фала, најблагодарно фала, ЕЈ, до тебе курвиче слатко. Ми покажваш и докажваш дека сум на својот пат. мојот пат. Го сакам и се сакам.

Морав да искажам некаде. Навистина е тажно. Тажен сум. Фала
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina