Сакам да кажам/Сакам да прашам

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Не знам што е помизерно, стручњаците што за “трен ока“ го имаат решено целиот политички систем во САД или оние кои спамаат „срцедрапачки“ постови и плачипичкосуваат заради победата на Трамп.
Најсонциња се оние што се 100% сигурни дека се влезени во политичките игри на големите умови и дека знаат како се врти светот. Ниту ќе знаеме ние некој ден што прават "големиве" политичари, нит бутур, туку ај, колку да се ломоти нешто.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Најсонциња се оние што се 100% сигурни дека се влезени во политичките игри на големите умови и дека знаат како се врти светот. Ниту ќе знаеме ние некој ден што прават "големиве" политичари, нит бутур, туку ај, колку да се ломоти нешто.
„С(л)ушај сеа ја вака да ти кажам“ - рандом просечен хунза.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Prashina

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Вака сега, оној администраторот ексе, нема за прати порака таква опција, не знам зошто, може така направил за да не ме чита :( Под блок му сум може, игнорирај. Или не знам, ме интересира како да направам, да не морам од фејс да се логирам нон-стоп, туку онака само со јусер и пасворд? Без да направам нов профил, има таква варијанта, као опција нешо? :)
Благодарам.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не знам зошто но америчките избори никогаш не сум можел да ги перцепирам, како што не можам на пример да перцепирам музика од Лед Цепелин. Не дека тие избори се нешто безначајно или Лед Цепелин не чинат, едноставно немам патерн во умот за таа ситуација.
Слично и со женски ташни во која освен кармин, телефон, дебитна, огледало се наоѓа и рандом кашикара, стапица за глуфци, празен кертриџ за Епсон 215484 или што и да има внатре. Ми имаат објаснувано ама џабе...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara, malo and Saladin

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Не знам зошто но америчките избори никогаш не сум можел да ги перцепирам, како што не можам на пример да перцепирам музика од Лед Цепелин. Не дека тие избори се нешто безначајно или Лед Цепелин не чинат, едноставно немам патерн во умот за таа ситуација.
Слично и со женски ташни во која освен кармин, телефон, дебитна, огледало се наоѓа и рандом кашикара, стапица за глуфци, празен кертриџ за Епсон 215484 или што и да има внатре. Ми имаат објаснувано ама џабе...

Абе се знаете да кажете, али после на излегување, еј абе ај стави ми цигари, клуч, новчаник, нешто ако се купи од продавница ај стави го носиш ташна и тако даље. Не е само мода, потреба е :D Ја лично барем посигурно се чувствувам кога се со себе си носам, плус ако ме нападне некој ташна од 3 килограми носам, ладно оружје ти е тоа, мислам да се разбереме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
сдк - иако e рано да кажам ама aj еве: 2016-та, фала за сопките и издигнувањата. #peace
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Можеби доцнам едно 50 години со исказов, но Матка е претворена во едно тешко збиралиште на шмизли.