Има ли денес воопшто љубов?

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Има љубав на продаjи! :D Нормално има и вистинска љубов која е ретка, но е чиста исконска, почиста од морски бисер бре! Вреди да си дочекаш таква љубов, а во меѓувреме уживај во било каква љубов.
Додека да дојде вистинското треба да се ужива во она што е во моментот, чекање додека биде она правото није добар избор. Ето тако адреналину! :D
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ја сам Остоја из Врања. Деду са очеве стране ми приклали усташе. Прадеду стрељали мали немци. А ја се заљубио у једну госпоџицу из Беча. Тамо сам радијо на бауштели и хтео сам да је женим. Држала је велику сису и триес кила вишка. Али није било суџено јер је испред цркве њихове, оне где се крсти са пет прстију, на дан свадбе пала магла. И онда из магле, као утваре изаџоше деда и прадеда са све шајкачом и пушком крагујевком, како духови и казаше да нече да се вечито окречу у гробу као свиња на ражњу, зато да се брже боље оканим женидбе и да си наџем неку нашу, поштену, која се крсти с три прста, како је то бог заповедао.
Не наџох отад себи невесту и сада сам усамљен и лутам по нашем крају и плашим народ...
 

Ranta

Истакнат Член
22 октомври 2015
73
27
118
Ако под љубов се подразбира взаемно и заедничко разбирање, гледање на работите, подобрување на личностите и нивните гледишта - јас сум во таква врска веќе 3 месеци. Под љубов се подразбира врска, а под врска се подразбира меѓусебно разбирање. Ја љубам, човече. Вервај.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Ако под љубов се подразбира взаемно и заедничко разбирање, гледање на работите, подобрување на личностите и нивните гледишта - јас сум во таква врска веќе 3 месеци. Под љубов се подразбира врска, а под врска се подразбира меѓусебно разбирање. Ја љубам, човече. Вервај.

Секако дека се подразбира, да не се подразбираа овие работи, ондак не ќе да беше она вашето љубов, туку друго нешто. :D:frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and Falanga

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
За мене има само една вечна љубов: љубовта кон колата... :p