Сакам да кажам/Сакам да прашам

columbiana

Нов член
11 септември 2016
8
3
3
29
Сите посакуваме.. посакуваме и волшебно стапче да имаме.. тогаш светот во бил одлично место за живеење
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Други пак се полукави и чекаат други да украдат преку порези за нив да им доделат субвенција...
Субвенцијата како дополнителен прилив на средства во мојот џеп,е законски врзана,немој сега да го мешаш со побожните арамии.Овој арамилак е обратнопропорционален од оној незаконскиот,немој сега така!

Оф мори мајко,уште те држи онаа искушение по субвенциите,ај,ако имаш ксмет сега во декември,ке дојдеш и ти до некое денарче,(ќе ти дојде крв во лицето)ама ако си останеме на исто,изгоре под ладната сенка.:rofl
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Сакам кола, сакам мотор! Сакам и камион да возам и да се тргнам од земјава.
И викам пред некој ден на мајка ми. Мамоо кога ќе завршам со факултетов ќе си полагам за Ц категорија, ќе си се вработам ко Камионџија, ќе те земам со мене и ќе си шетаме низ цела Европа, а она ми вика: Ти си будала! :place
Кршач на сонови :(
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Субвенцијата како дополнителен прилив на средства во мојот џеп,е законски врзана,немој сега да го мешаш со побожните арамии.Овој арамилак е обратнопропорционален од оној незаконскиот,немој сега така!

Оф мори мајко,уште те држи онаа искушение по субвенциите,ај,ако имаш ксмет сега во декември,ке дојдеш и ти до некое денарче,(ќе ти дојде крв во лицето)ама ако си останеме на исто,изгоре под ладната сенка.:rofl

Субвенцијата е награда за твојот јазик кој е длабоко завлечен во дебелото црево на некој локален штапски кодош. Пази да не се отруеш, а и да се отруеш нема да биде голема загуба за човештвото, напротив...
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Субвенцијата е награда за твојот јазик кој е длабоко завлечен во дебелото црево на некој локален штапски кодош. Пази да не се отруеш, а и да се отруеш нема да биде голема загуба за човештвото, напротив...
:roflЧовече,начинот на твоето изразување,кои што го користиш низ твоите погрдни зборови,заслужуваат награда,којшто никој до сега не успеал да ја добие,и тоа директно премиерот Груевски да ти ја врачи,со огромни и незаборавни врели бакнежи:rofl
Така слатко сум се изнасмеал што никој до сега не ме има изнасмеано со ваков сарказам.:rofl

Шо викат твоите,во декемри ќе те унапредат,и ќе те стават на кутиите,или пак на плакатите ќе те вратат?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: rikica01

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Симпатична вечер со исклучителен перформанс на пиано во Велес. Како чаша студен мускат кој лизга по суво грло.
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
I feel anger ... кога ја знаеш целата вистина и реалност, и некој пробува да те намести и исфрли од игра, затоа што никој од таму не е чист, и гледаат сите да се спасат.
Тоа е доволен доказ за нивната нечистотија, да си беа чисти некои особи немаа така бурно да изреагираат кога вистината почна да испливува на површина.

Мојата порака до нив е дека нема да се откажам, имам дебели нерви ... играта штотуку започнува, но сега во реалноста и надвор од виртуелата, кад је бал нек је маскембал (wave)

Видеово е само метафора, нека не се сфаќа сериозно ... всушност како и што се искажувам и преку песните метафорично.
Битно е што се збори во видеово, и да, кога нешто ќе почнам го довршувам до крај, никогаш ништо не оставам половично завршено.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cipiripi and Priroden