Сакам да кажам/Сакам да прашам

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Па нели и самиот тој ја молел да остане само како пријателка?
Епа да ја моли да му остане пријателка за да после проба нешто со неа со тек на време. Финтата е девојката да му остане пријателка и само пријателка. Кога ќе дојде моментот да проба нешто повеќе со неа нема да може ништо и тоа ќе го докрајчи. Мислам дека тоа е тој женски термин за кој поетот сакаше да каже. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: delfin

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Епа да ја моли да му остане пријателка за да после проба нешто со неа со тек на време. Финтата е девојката да му остане пријателка и само пријателка. Кога ќе дојде моментот да проба нешто повеќе со неа нема да може ништо и тоа ќе го докрајчи. Мислам дека тоа е тој женски термин за кој поетот сакаше да каже. :)
Разбрав, ама лоша идеја е тоа мислам ќе се зафркне така самата. Плус он ако има на ум понатаму да има нешто со неа, ќе има колку и она да сака или не сака, знаеш тоа иде некако ко силом или милом. Штом човеков си нашол друга и моли да му биде сеуште пријателка, девојкава нека си продолжи со животот таква личност не и треба ни ко пријател ни ко дечко.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Разбрав, ама лоша идеја е тоа мислам ќе се зафркне така самата. Плус он ако има на ум понатаму да има нешто со неа, ќе има колку и она да сака или не сака, знаеш тоа иде некако ко силом или милом. Штом човеков си нашол друга и моли да му биде сеуште пријателка, девојкава нека си продолжи со животот таква личност не и треба ни ко пријател ни ко дечко.
Така еееее тоа е најдобар совет зад кој стојам и се приклучувам целосно!!! Ако останат пријатели дечкото сигурно пак ќе проба да ја обљуби, макар милом или силом како што викаш. Чаре е делфинчето да исплива што подалеку од типот. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: delfin and escape

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Каков е тој женски термин?
Машко што сака да остане другар со женско и покрај тоа што има девојка, уствари и не сака да биде другар со неа, сака да си има неколку резерви.
Од друга страна, френдзонирањето во женскиот свет каде машкото има сосема други „интенции“ е болен процес за самото машко. Така да, ова е одлична шанса за враќање мило-за-драго.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BadBoy007

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Машко што сака да остане другар со женско и покрај тоа што има девојка, уствари и не сака да биде другар со неа, сака да си има неколку резерви.
Од друга страна, френдзонирањето во женскиот свет каде машкото има сосема други „интенции“ е болен процес за самото машко. Така да, ова е одлична шанса за враќање мило-за-драго.
А што ако она не се воздржи и му се предаде пак? Не е само мило за драго тука и емоции се во прашање сепак ко што разбрав и предходно биле заедно и тоа некој добар период.
Ако веќе се реши за тоа мило за драго тогаш подобра опција и е да го фати неговиот најдобар другар или ете не мора да е најдобар, а само другар и од очи да не му се тргаат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Машко што сака да остане другар со женско и покрај тоа што има девојка, уствари и не сака да биде другар со неа, сака да си има неколку резерви.
Од друга страна, френдзонирањето во женскиот свет каде машкото има сосема други „интенции“ е болен процес за самото машко. Така да, ова е одлична шанса за враќање мило-за-драго.
Има тактики за излегување од френдзоната кај женското. Just sayin'. Можеби нема ни френдови повеќе да сте нити да зборите, ама нема да си нејзина “другарка“ при машки орган. Ова општо кажувам да не мислиш лично на тебе. Ја мразам френдзонирање освен ако сум океј да сум само пријател со девојката. Мразам кога ме ограничува во работите што би можеле да се случат меѓу нас и ме става во friend зоната, тоа е зона на вечно чекање со вечен статус. :giggle
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
А што ако она не се воздржи и му се предаде пак? Не е само мило за драго тука и емоции се во прашање сепак ко што разбрав и предходно биле заедно и тоа некој добар период.
Ако веќе се реши за тоа мило за драго тогаш подобра опција и е да го фати неговиот најдобар другар или ете не мора да е најдобар, а само другар и од очи да не му се тргаат.
Во случајов има многу ifs and buts, непознаници еден куп, а ниедна константа. :D Само они си знаат што може да се случи меѓу нив ако продолжат да бидат пријатели, тука само ќе типуваме со голема веројатност да промашиме. Но во секој случај интересно е. Ајде да се согласиме кој би бил најдобар совет и потег и шаховски да го преебеме лошиот момак кој сака да си има девојка за стално и нешто на страна за улепшавање на врската!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: delfin and escape

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Финтата е што кај жените многу полесно е да се влезе во френдзоната, а многу потешко е да се излезе, за разлика откај машките.
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Финтата е што кај жените многу полесно е да се влезе во френдзоната, а многу потешко е да се излезе, за разлика откај машките.
Agreed! :D Делат friendzones ко бонбончиња. Жена... затоа и се сака. :)
Може да ми објасните која е таа френдзона?
Зона каде што максимум што можете да бидете во овој универзум е само пријатели. Дури и во ситуација на видлива ерекција кај дечкото, девојката ќе му го спушти со 2-3 муабета и ќе му го убие тестостеронот на машкото. Ете тоа е френдзона. Пријатели сте само, ништо повеќе и никогаш повеќе. Опасна зона. Знам дека сум бил во такви зони, но знам и дека сум излегол од такви зони. Како резултат на тоа повеќе не сум во контакт со цурата што ме френдзонирала. Тоа е тоа бед бој шта чеш не трпи женска лимитација. :giggle