Сакам да кажам/Сакам да прашам

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
Имaше еднa шaлa, шo зa мене е речиси вистинa, сaмo не знaм кaкo беше тoчнo.

Акo дoзвoлиш женскo дa плaти, пoсле речи и и дa те испрaти, пoшo секaкви мaнијaци имa пo темниве улички. :D
Oвa мислaм зa дејтoви, a се дешaвa пoчестo и сo пoзнaнички дa плaтaм
Мислaм гледaње еднaш-двaпaти неделнo, срaмoтa е дa плaќa, aкo имa некoј пoвoд дa чaсти oнa oк, инaку никaкo.
Не сум ни бoгaтaш, ниту oчекувaм нештo зa вoзврaт пoшo сум и плaтил пивo/кaфе/слaдoле, ниту ќе ме oсирoмaшaт тие пaри aли еднoстaвнo зa мене тaкa стoјaт рaбoтите.

Акo не мoжеш дa прoцениш кoјa девoјкa дoaѓa пoрaди тебе, a не пoрaди штo и јa плaќaш сметкaтa...ништo не ти пoмaгa :D
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Аха, значи јас штом реков дека е наивна истовремено кажав дека не е баш бистра? Дека е глупа кажав? Сакале признаете или не, тоа си е така, нема зошто да се лутиме.
Да иначе, по спонзорушите треба да се фрла со камења. Извини ама ако некоја сака да и биде платено излегувањето тогаш таа не е баш добра во паметот. Ти ги делиш на убави и грди, на тоа дека на некоја треба да и се плати дека е убава, а на мирните не треба па никому ништо. Тоа што тој си ги дели на дебели и слаби си е негово, муабетот е за девојка му која е спонзоруша.

Извини ама и ти си имаш кажано дека си наивна, така да нема потреба да се лутиш. И не викам дека си глупа, туку дека веруваш на се и сешто, што и се докажало на форумов. :)
Океј, нема потреба да разложуваме. Јас мислам дека нема ништо лошо да ја почастиш пијачка, ниту тоа ја праве неа спонзоруша. За мене зборот спонзоруша има друго значење. Ти ете мислиш поинаку.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden and corki

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Да резимираме - машко што се разбацава со пари, секако се смета за успешен човек?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Да резимираме - машко што се разбацава со пари, секако се смета за успешен човек?
Не брат, штеди на тоа што ти е најмило. Од преѓе тоа што се обидувам да го кажам е: ако јас сакам некоја толку многу, последниот денар би го дал за неа. Зошто на луѓето што ги сакам не штедам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden and corki

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Сега сум староседелец, значи не мрдам никаде, стар си седам:)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не брат, штеди на тоа што ти е најмило. Од преѓе тоа што се обидувам да го кажам е: ако јас сакам некоја толку многу, последниот денар би го дал за неа. Зошто на луѓето што ги сакам не штедам.
Епа ете гледаш, значи ако таа го сака него, нема да штеди. :)