Мажите секогаш се враќаат кај жената со која им е најубав сексуалниот однос

Дали мажите секогаш се враќаат кај жената со која им е најубав сексуалниот однос ?

  • Да

    Гласови: 3 17.6%
  • Не

    Гласови: 10 58.8%
  • Не секогаш

    Гласови: 4 23.5%

  • Вкупно гласале
    17

Deborah

Нов член
15 август 2016
12
2
3
Milano
Што мислите за ова ? Колку има вистина во тоа дека мажите секогаш се враќаат кај онаа жена со која имаат најдобар сексуален однос ? Дали некој од тука успеал да оддолее на искушението да се врати кај некоја со која сексот му бил најубав ? Ако некоја жена ви е привлечна и секси и сакате да имате однос со неа, дали ќе ги тргните на страна сите лоши карактеристики за неа и ќе уживате во чинот, или пак ако не ви допаѓа карактерно воопшто нема сексот да ви е добар со неа ?
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
-Па наравно дека ќе се врати,доколку е тоа можно.Не секогаш е тоа возможно,и тешко е тоа да се оддолее,ако ти се случило онаа најубавото.:)

-Ако некоја девојка ми е привлечна и секси,и ако ми е само за секс со неа,едноставно не ме занима ништо а најмалку карактер!:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Falanga

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Кога имаш стално свеж прилив на субјекти за секс, тешко е да се држи квалитетен тракинг со која бил сексот најдобар. Башка време лечи ране, стално има нешто ново, па старото губи на важност. Кај мажите побитно е да има нешто ново отколку да се губи време и енергија за враќање назад кај што било најубаво, мада и тоа е релативна работа, зависи од карактер до карактер.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Сексуално активна сум 5 години и сум имала само 2 - јца партнери . За овие двајцава ќе речев можеби ми се враќале за секс . Ама што е со другите 3 - јца со кои сум немала ништо освен мување и држење за раче ? :rofl Јас би рекла дека се враќаат кај онаа која сепак им значи нешто . Онаа која им влегува под кожа како игла у вена .:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable° and corki

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
Не верувам во оваа теорија, ако беше така до сега околу мене ќе имаше еден куп мажи затоа што без лажна скромност што се однесува до сексот навистина сум добра ма да добра е премал збор.
Мислам дека мажите најчесто се враќаат кај оние кои најмногу им одат по ќеф и им попуштаат т.е прогледуваат низ прсти за нивните грешки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Интересна тема. Јас би рекла се враќаат таму каде што покрај добриот секуален однос се чувстуваат посакувано, сакано. Знаат дека секогаш можат да сметаат на таа жена, не само за сексуален однос туку и за поддршка, за совет, за сигурност.
Општо мислам дека сите луѓе се враќаат во прегратките на личноста каде што се чувствуаат најсигурно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
34
Интересна тема. Јас би рекла се враќаат таму каде што покрај добриот секуален однос се чувстуваат посакувано, сакано. Знаат дека секогаш можат да сметаат на таа жена, не само за сексуален однос туку и за поддршка, за совет, за сигурност.
Општо мислам дека сите луѓе се враќаат во прегратките на личноста каде што се чувствуаат најсигурно.
Ова што го кажуваш важи за жените, мажите се малку поинакви, мажите се визуелисти и егоисти и колку и да е лоша таа жена со нив ако сексуално ги привлекува а згора на тоа и добро готви секогаш ќе се враќаат ај неа. На мажот не ми треба жена која ќе му дели совет или ќе го штити, туку жена која ќе биде доволно безобразна и провокативна да никогаш не знае на што е со неа.