Урокливо око

мимис

Староседелец
12 октомври 2013
29
17
1,003
.Кај нас има една баба која прави „магии“.Кога ќе поминеш од кај нејзе, се нешто те боли глава,стомак, ти се гади... Еден ден кај неа имаше оставен 1 денар.Незнам дали намерно го ставила како урок кој ќе го најде?До сега никој не го земал .
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
.Кај нас има една баба која прави „магии“.Кога ќе поминеш од кај нејзе, се нешто те боли глава,стомак, ти се гади... Еден ден кај неа имаше оставен 1 денар.Незнам дали намерно го ставила како урок кој ќе го најде?До сега никој не го земал .
И какви магии прави бабата?
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
.Кај нас има една баба која прави „магии“.Кога ќе поминеш од кај нејзе, се нешто те боли глава,стомак, ти се гади... Еден ден кај неа имаше оставен 1 денар.Незнам дали намерно го ставила како урок кој ќе го најде?До сега никој не го земал .

вуду магии да не прави.... со кукли и игли и те боцка за да те боли ??
или воа ми изглеа као еден тип што ни кажуваше за што е ( магија ) а што ( маѓија ) имало разлика
магија - кога ќе те погледам да те здоболе коленото
маѓија - кога ќе те погледам да се преместиш таму ( ко телепорт некако )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Јас верувам во уроци.
Од мала ме фаќаат очи од негативни луѓе.Но некогаш и од милост на блиски кога ќе почнат да ми ласкаат.
Доволен е поглед од луѓе со негативна енергија и лоши очи да ми ја испијат сета енергија што е во мене па да ме фатат главоболки ужасни.
Да живеев на друго место немаше да верувам во вакви работи но само на балканот има прости луѓе кои се хранат од маката на другиот и се занимаваат со туѓи животи.
Искрено сега со тек на години ниту гледам луѓе во очи ниту пак седам до негативци.Малку само да осетам лоша енергија си станувам и си одам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and malo