Интернет заработка

Teresa

Староседелец
15 јануари 2016
31
5
1,008
Скопје
Дали сте слушнале за AdWork Media и дали знаете за што поточно се работи?
 

Смиланов

Истакнат Член
7 јануари 2014
35
13
308
34
Дали сте пробале да заработувате на интернет и дали сте запознаени со начините? За оние што незнаат, читајте подоле :)

Начини за заработка на интернет:

1. Microworkers
На овој сајт можете да заработувате со тоа што ќе извршувате микро (мали) работи и за тоа ќе добивате околу $0.10 долари за секоја извршена микро работа. Најголемата заработка изнесува $0.50 од една микро работа, но за тоа треба да имате добро посетен сајт/блог на кој ќе го објавите она што е побарано од авторот на работата. Идеален сајт за почетници во оваа сфера.

2. Freelancer
Овде го нудите својот проект т.е ја нудите вашата услуга. На пример ако вие сте графички дизајнер, нудите дизајнерски услуги и чекате некој да ви понуди да му завршите некоја работа (пр лого, банер итн). Цена можете вие да поставите, а можете и да се договорите со оној кој ќе ги користи вашите услуги.

3. Fiverr
Овде вие испраќате понуда што би направиле за $5. На пример: ке направам лого по ваша желба за $5 и чекате да ве исконтактираат.

4. eHow
Овде заработувате на таков начин што пишувате "како да" текстови. На пример: како да направите блог итн...

5. 99designs
За да работите на сајтов треба да се разбирате од графички дизајн. Се организираат графички натпревари и ако победите ќе заработите пари.


https://propaperwritings.com/
 

Jack123

Истакнат Член
25 јули 2016
28
8
303
24
Знам неколку што може да се заработува преку интернет нешто стварно што можи да се заработи е Јутуб ако си некој јутубер а ги има баш повеќе и што повеќе субскрајбери и гледаноста на видеата тоа повеќе пари
Има уште еден сајт заборавив како се вика на него на емаил ти праќат некој новости политика што и да е и твоја задача е да рекламираш и на почеток земаш 50е
 

DIABLO :)

Нов член
3 јули 2016
1
0
1
23
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)]Заменувам gift карта од 2 долари на amazon.com
за 1.8 долари на PayPal[/COLOR]
 

Teresa

Староседелец
15 јануари 2016
31
5
1,008
Скопје
Zdravo, da ve prasam nesto :) dali mu se slucilo na nekoj da poracal karticka od payoneer i da ne mu stignala? posto ja imam poracano i treba kao od 31 okt do 9ti noemvri da mi stigne, a drugarka moja isto poraca i trebase od 7mi noemvri do 16ti da i stigne i i stigna vcera, znaci porano do predvidenoto, sega ne znam da ne nesto ne e u red so mojata, pa da ne mu se slucilo na nekoj da ne mu stigne vo predvideniot rok.?