Чет муабети (ти реков-ми рече)

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Аааа, значи сева вече не ни се дига па на стара слава ќе се вадиме?
Вие да не сте се договарале агресорот жртва да глуми сега?
Добро бе ајде „ние што сме дошле“ ќе се повлечеме, ќе попуштиме. Ајде новајлии сме. Ко демек... нек биде мир во куќа.
Како бе не ви е срам? Администратори ве тртнал некој а не сте ја научиле основната премиса на форумскиот живот: немој да коментираш личности, коментирај коментари. Вие администратори сте, наместо да ја решите ситуацијата вие сите сега еден по еден ќе се умешате, секој со своја форма на провокација. Наместо да се навратите и да го проанализирате проблемот вие сакате поени со бесмислени фрази и синтакси да добивате, чунки многу образовани сте биле. Па не е ни чудо што сите во ист ден, тој кобен Фебруар 2012-та сте го инфестирале форумов и од тогаш наваму НИШТО не се случува. Што било интелигентно, со добро расположение све усвет фатило. Останати сте само вие како баби пред пензија на шалтер во општина што мафтате со стара слава.
15 години сум форумџија, немој ве молам да пробувате лекции да ми држите. Се гледа кој е кој и какви му се карактеристките, кој е сериозен а кој не знае каде му е главата...
Тоа е исто кога во друштво ќе ви дојде нов лик. Вие имате свои досетки, муабети, хумор, итн. што на народ отстрана може да делува нелогично. Е, сега, новиот лик првпат седнува со тебе и ти тврди дека си глуп оти не ти го разбрал муабетот. А, не ни пробал да разбере т.е. не ни може оти не те слушал порано и не знае за вашите дешавки и муабети. Исто е и овде - не може некој со месец-два присуство да впие цели 4 години и да изанализира кој лик како (ќе) реагира. Треба време за тоа и не знам зашто е толку навредлив тој факт. Секој бил нов, а штом си искусен форумџија, очекувам да знаеш дека и на форум новајлија треба прво да се адаптира, па да покаже што има да понуди, за после да биде сфатен озбилно со било што.
Ако ти (општо зборам) идеш по играчница за да се фалиш, ставаш смајлиња и задеваш со народ, нема тука почва за сериозност.
Коментари и се коментираат, ама зад нив стои личност и тие коментари говорат за личноста... така да тоа е тесно поврзано. Што не значи и дека е лично. Нема основа да биде такво... само тоа е уште еден пропуст на форумџиство - форумот се сфаќа лично ко и фејсбукот и народ се потресува да не му се поквари некаква репутација ако не му се клањаат сите. А красна си е анонимната намена, ама...
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Еве ја кохерентноста господине хунза,друга кохерентност не постои.Вистинската напаст на форумот што му ја задаваш,поглупавоста од твоите сарказми ги пренесуваш на госпоџите да ја бришат шарената боја позади тебе,но не верувам дека ке успеат во тоа.
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Тоа е исто кога во друштво ќе ви дојде нов лик. Вие имате свои досетки, муабети, хумор, итн. што на народ отстрана може да делува нелогично. Е, сега, новиот лик првпат седнува со тебе и ти тврди дека си глуп оти не ти го разбрал муабетот. А, не ни пробал да разбере т.е. не ни може оти не те слушал порано и не знае за вашите дешавки и муабети. Исто е и овде - не може некој со месец-два присуство да впие цели 4 години и да изанализира кој лик како (ќе) реагира. Треба време за тоа и не знам зашто е толку навредлив тој факт. Секој бил нов, а штом си искусен форумџија, очекувам да знаеш дека и на форум новајлија треба прво да се адаптира, па да покаже што има да понуди, за после да биде сфатен озбилно со било што.
Ако ти (општо зборам) идеш по играчница за да се фалиш, ставаш смајлиња и задеваш со народ, нема тука почва за сериозност.
Коментари и се коментираат, ама зад нив стои личност и тие коментари говорат за личноста... така да тоа е тесно поврзано. Што не значи и дека е лично. Нема основа да биде такво... само тоа е уште еден пропуст на форумџиство - форумот се сфаќа лично ко и фејсбукот и народ се потресува да не му се поквари некаква репутација ако не му се клањаат сите. А красна си е анонимната намена, ама...

Струја си бе Electрa, нема што :)
Ајде вие правете си муабет, ние новајлиите ќе гледаме и ќе се адаптираме. Додека светот плаче по разновидност вие сте затворено друштво.
Погледни таму од десната страна каква е структурата на активноста на форумов.

Еве ќе бидам најискрен, тука сум само заради пар личности кои ги идентификував како „квалификувани“ за форумски живот. А присутен сум ушет од пред 2-3 години, пошто во тоа време кога излезе Tapatalk не знам како форумов ми се појави таму во следени форуми. Стварно не знам како, битно ненамерно. Па приметив некои интересни насловчиња и почнав да читам паметни работи. И неколку години така само си читав. Ми текна да креирам акаунт онака од куртоазија и сфатив дека времињата на диверзитет од мислења се веќе далечно минато. Како минував време почна да ми станува јасно.
Али забавни ми се вакви муабети и ситуации. Сум ги имал многу бајаги одамна. Одлежани ми се искуствата, сум рамислувал многу саати на темата. Сега гледам нови дечки тука од Фебруарски поход, има потенцијал да станува интересно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
@Falanga јас како што гледам членовите тука си одат на пиво или кафе, така да форумот не е анонимен. Си имаат нивно друштво и не сакаат од страна никој нов член. Тоа ти е :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
@Falanga јас како што гледам членовите тука си одат на пиво или кафе, така да форумот не е анонимен. Си имаат нивно друштво и не сакаат од страна никој нов член. Тоа ти е :)
Мене тоа не ми пречи, они нек си бидат. Они губат ако не примаат никој нов внатре (мада искрено мислам дека не се такви девојки и момци во реалност). Али online односов....
MwfuRsm_1.jpg

Него ајде, rage mode off.
Еве јас ги предизвикувам на добра забава во живо. Никогаш не се знае животот што носи. Јас обожавам дружба со непознати личности. Добрата забава и новите пријателства се guaranteed.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Не се дружам со никој што не сака да се дружи со мене, а никој со мислења што ги пишува тука не може да ме натера да го идолизирам или да мислам дека е добра личност
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
форумот пропаѓа по три пати годишно, чудо како уште не пропаднал :zelen А договарања за дружби надвор од форум само преку строга процедура.
Чоек па не можи ни да се заебава, одма кусури фаќате.