Сакам да кажам/Сакам да прашам

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Епа баш напротив, јас му дадов знак дека ми се допаѓа. Ама не можев да сфатам дали и тој чувствува нешо па затоа сакав другарка ми да го праша. Но , проблемот е што иако мн го свиѓав сега веќе не е како порано бидејќи тој не покажа ништо и не знам дали да се потрудам околу него....

Ако мислиш т.е чувствуваш дека би можела да просперираш со него без да се покаеш за таквиот чекор и да ти биде уште еден на број..
Штом си имала храброст да покажеш дека ти се свиѓа, (читај-веч си превзела акција) зш не му се пуштиш директно ти.. Наместо другарка ти стројник да му ја пушташ чисто другарски викни го на кафе и зе видиш според "вибрациите" дали треба да му кажеш или не :)
Чиста сметка, долга љубов..
А ако мислиш дека би ти било премн срам нека дојде и другарка ти као "немав шо да прам ама ме викна оваа на кафе и ќе помине денот" не дека оваа финта не е позната кај машкиве ама бар ќе сепотрудиш..
Не знам имаш поќе мислења, сумирај и терај :)
Среќно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Invisible

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Вечерашен репертоар покрај Дебиси, Шопен и Рахмањинов.
Во Даут Пашин Амам.
Прекрасни звуци.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and Lady*

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
f/3.6 t/200 ISO 400
f/10 t/800 ISO 100
f/7 t/400 ISO 200
f 2.2 t/60 ISO 800

Мање више секој ден.
Треа да зеам polarizing filter дефинитивно
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Тој што вика дека студентските денови се најубави во животот, може да оди да скокне од некој мост. Сериозно бе, кој будала рекол такво нешто, очигледно некој што студирал три години или некој што се запишал на приватен факултет. Вистинскиот пекол е овие четири години, поминати во тага, солзи, нерви, безброј истрошени пенкала и покачен диоптер. Примамливо звучи името на титулата, ама при крај сум со нерви, мислам дека ќе завршам во психијатриска болница. Секогаш кога ќе се изнервирам се наоѓа некој паметен да ти каже да не се нервираш, а тој не се нашол во ситуација како твојата, па само соли памет.
Ти се тресат рацете од нервоза и сакаш да плачеш и да искршиш се што е можно зошто некој се труди те прави будала, го деградира твоето знаење и целта му е само финансиски да те искористи.
Трпам, трпам, ама ете до кога не знам и јас ?!?!?!?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Onkel

Староседелец
14 мај 2014
77
82
1,028
Студентскиот живот во друг град, седење под кирија,цимери,собиранки,забави,афтери... е тоа се најубавите мигови.
Учењето,проектите,семинарските и малтретирањето со искомплексираните професори е пекол.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Не знам како тоа да живееш под кирија ти е убаво и да живееш со цимери. Ај за машко добро, ама некои валкани навики на луѓето ми сметаат, па не би можела со цимерка. На забави сигурно си одел и во средно и тоа подобри од колку сега. Не знам што носи животот, ама нека донеси побрзо, немам воопшто трпение, само сакам да заврши овај депресивен момент во мојот живот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Onkel

Староседелец
14 мај 2014
77
82
1,028
Не знам како тоа да живееш под кирија ти е убаво и да живееш со цимери. Ај за машко добро, ама некои валкани навики на луѓето ми сметаат, па не би можела со цимерка. На забави сигурно си одел и во средно и тоа подобри од колку сега. Не знам што носи животот, ама нека донеси побрзо, немам воопшто трпение, само сакам да заврши овај депресивен момент во мојот живот.
Многу добра штикла. (y)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Моментот кога газдата ти вели да продадеш продукт на интернет/фејсбук групи, постираш и за 2 минути тој ти коментира ....
Колку е човекот глуп од 1 до ајупиздуматерглуп ?