Чет муабети (ти реков-ми рече)

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Во секој случај конструктивноста е над деструктивноста.
Инаку кога сме кај дуплите јузери, токму вие админите и модераторите полнавте со тоа за да си ги скриете прљавите газиња покакани.
Па на другите им дадовте добар пример за тоа како е да се биде виртуелен лицемер.
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
И нив ги фати амнестијата од 2001-ва, шо се буниш. Ако не ти се свиѓа пакуј парталите и гитла Пустец, таму нема интернет.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Во секој случај конструктивноста е над деструктивноста.
Инаку кога сме кај дуплите јузери, токму вие админите и модераторите полнавте со тоа за да си ги скриете прљавите газиња покакани.
Па на другите им дадовте добар пример за тоа како е да се биде виртуелен лицемер.
Без докази обвинувања се маалски муабет. Ако имаш доказ покажи тука пред сите, ако немаш не спомнувај такви нешта воопшто.
 

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
A+B=C
Ako A+B не дава ист резултат ист со С, тогаш нешто не е во ред. Значи треба да се менува А-дминистатор. Инаку како илјадници членови фалат од форумов?
Се друго е Админски "Мики Маус" муабети за членовите затоа што им се може и затоа што ке ве пенализираат за вашето мислење.
Оф топик, а-ха да вчера...политичка определеност е правиот збор за кој ке добиете елиминација.:D
Ох и да...не заборавајте дека банот е акт на немоќ и убиство виртуелно !;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and misterija

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
A+B=C
Ako A+B не дава ист резултат ист со С, тогаш нешто не е во ред. Значи треба да се менува А-дминистатор. Инаку како илјадници членови фалат од форумов?
Се друго е Админски "Мики Маус" муабети за членовите затоа што им се може и затоа што ке ве пенализираат за вашето мислење.
Оф топик, а-ха да вчера...политичка определеност е правиот збор за кој ке добиете елиминација.:D
Ох и да...не заборавајте дека банот е акт на немоќ и убиство виртуелно !;)
Кажи де ајде, слободно. Кој правел дупли акаунти?

Ти очекуваш секој што ќе се регистрира да билда мислења? Секој си седи на форум колку што си сака, не може да ги примораш членовите да седат на форум.
 

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Вие админите ако ги имате сите одговори, незнам зошто барате од членовите да ви одговорат на некои од нив?
Нема некоја логика сеа јас да се замарам со нешто што е дел од вашата обврска и што ви фали, нели?
Има тука на форумов мислења и тоа токму од админи за админ-фантомот и за дуплите јузери...
И се служувам со тоа да имате дупли јузери само заради тоа што никој за вашите пари што си ги плаќате за вашиот интернет не треба да ви сугерира што како и каде да пишувате, креирате и правите. Ама немојте на другите да им го кажувате спротивното-тоа не е добро.
Интернетот треба да биде демократија каде што никој не треба да биде одстранет на суров начин за било какво мислење.
За тоа постојат бришења на несоодветни мислења од тема.
Тоа е тоа, инаку со вас админите докажување кој е во право не е благодарна работа, ке завршиш УБИЕН...ова јас од искуство !:rofl
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and misterija

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
моментот кога имаш болка,а не сакаш да одиш на доктор зошто знаш дека ќе ти дадат антибиотици и почнуваш да си бараш на јутуб домашни третмани за превенција и намалување на болка на крајници.
Сериозно мразам што не сум во ред. А крајниците да ги извадам ? Секакви опции ми се во план.:(:(:(:(
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Вие админите ако ги имате сите одговори, незнам зошто барате од членовите да ви одговорат на некои од нив?
Нема некоја логика сеа јас да се замарам со нешто што е дел од вашата обврска и што ви фали, нели?
Има тука на форумов мислења и тоа токму од админи за админ-фантомот и за дуплите јузери...
И се служувам со тоа да имате дупли јузери само заради тоа што никој за вашите пари што си ги плаќате за вашиот интернет не треба да ви сугерира што како и каде да пишувате, креирате и правите. Ама немојте на другите да им го кажувате спротивното-тоа не е добро.
Интернетот треба да биде демократија каде што никој не треба да биде одстранет на суров начин за било какво мислење.
За тоа постојат бришења на несоодветни мислења од тема.
Тоа е тоа, инаку со вас админите докажување кој е во право не е благодарна работа, ке завршиш УБИЕН...ова јас од искуство !:rofl
Па ти обвинуваш дека админите имаат дупли профили.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Соланж, Дејви, бб476, и остали дупли што ги имаш, пошто сигурно си правиш рефреш и читаш, да ти објасни дада две-три работи што ги вртиш ко некакви аргументи, ама не ми ти се ич јасни.

1. Освен главниот админ, а тоа е ипоповски, друг не може да банира. Можеме да доделуваме само казнени што се еднакви на бан, така да, џабе мислиш дека се потсмеваш дека некој не знае да банира. Технички не сме во можност. А дали ќе ти пишува баниран или со 30 казнени, е исто.
2. Бан по IP е можен, но не го применуваме за да не го окрка некој незаслужено пошто му се паднала IP адреса што претходно припаѓала на некој ко тебе, кому му било досадно, па си правел 300 јузери.
3. Никој админ или модератор нема дупли профили. Профилот admin само автоматски известува кога некој ќе промени никнејм. Тоа е бот.
А фантом се однесуваше на неактивноста на ипоповски на времето, дека се вклучува само повремено, не дека се работи за дупли профил.
4. Џабе паметуваш, сам си се нарекуваш кул и секакви бакрачи, кога при секој заслужен бан, плачеш и вреѓаш ко второодделенец кога симпатијата ќе му каже дека е дебелко, па почнува да се истресува на другите. Тоа не е бунтовништво, тоа е очај.
Пишуваш пошто не е тешко да се направат два клика за да ти се оневозможи пристап и пошто е на некој морбиден начин интересно да се прати ситуација колку профили може да направиш пред да се свестиш дека си трошиш драгоцено време терајќи инат и изигрувајќи воин на виртуелна платформа.

Поздрав и со лесно со новиот ник. (hug)