Чет муабети (ти реков-ми рече)

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Фала за добродушноста, ама не треба. ИП адресата често се менува, не е домашна, па толку што се испотресе.
Само биди си среќен што не си пак баниран откако отвори уште 5 профила и навредуваше од нив, па им створи на сите работа.
И не оди оф топик секаде, бар така искупи се.
Кабелските оператори имаат статична адреса, which equals се додека има интернет, ќе ја има истата ИП адреса. Близу направија измени пред некој месец, не знам за другиве.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Кабелските оператори имаат статична адреса, which equals се додека има интернет, ќе ја има истата ИП адреса. Близу направија измени пред некој месец, не знам за другиве.
Ама дечкото е далеку об Близу и Македонија. :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Леле една минута стоела слика со адреса на некојси форум. Готово крај, хакери ќе ти соберат сѐ што имаш и интерпол ќе те следат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Saladin

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Не е страшно де, затоа и повторно дојдов да се дружам со сите вас. И затоа што сакам.
Баталете тоа за мене.:D

Туку јас имам едно прашање за една работа која се случила тука а ми е многу невообичаена. Се работи за многумина од членовите кои биле активни со многу постови по 1000 и кусур. Каде се тие луге и што се случило во кратко време со нив да ги снема од форумов?:^)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Не е страшно де, затоа и повторно дојдов да се дружам со сите вас. И затоа што сакам.
Баталете тоа за мене.:D

Туку јас имам едно прашање за една работа која се случила тука а ми е многу невообичаена. Се работи за многумина од членовите кои биле активни со многу постови по 1000 и кусур. Каде се тие луге и што се случило во кратко време со нив да ги снема од форумов?:^)
Се појавиле некои интересни фацички, направиле орлопус тука по форум, им скурчило и си нашле попаметна работа отколку да дремат по форуми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Ditto+Maker

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не е страшно де, затоа и повторно дојдов да се дружам со сите вас. И затоа што сакам.
Баталете тоа за мене.:D

Туку јас имам едно прашање за една работа која се случила тука а ми е многу невообичаена. Се работи за многумина од членовите кои биле активни со многу постови по 1000 и кусур. Каде се тие луге и што се случило во кратко време со нив да ги снема од форумов?:^)
напраиле паметна одлука да не се замараат со членови кои нон стоп спамаат по теми со коментари без врска :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Falanga

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
112
132
43
Не е добро чуството да си голем лузер, нели?:D
Јас да изгубам толку членови на форум каде што сум одговорен токму на некој начин за спротивното, ке се запрашам добро што не е во ред со мене и дали нешто треба да се измени во моето однесување.;)
Но хард филингс.(flower)
Ве љубам.(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не знам како би го дефинирал поимот лузер во денешна смисла. Дали оној кој залудно се труди да воспостави некои човечки односи на социјалниве мрежи, или па друг кој со по 100 јузера пробува да си го награди егото, истотака на виртуелни мрежи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Falanga

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Луѓето многу често ги сфаќаат администраторите здраво за готово. Они биле криви, чувај ме Марксе од полошо....