Чет муабети (ти реков-ми рече)

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Добро, да, членовите на администрација не треба да игнорираат, но интересно е што последниве расправии не беа предизвикани поради оф топик муабети или некое недолично однесување. Ај пак не сакам да се мешам бидејки не го пратам толку форумот и не знам кој како и зошто почнал, но ова последното со членот @malozauvek навистина некако не беше во ред. Девојката си кажала своја исповед, побарала совет и не гледам зошто би била навредувана поради тоа. Дали била паметна или не... сите ние сме паметни во одредени области и глупави во други, ако ме прашувате мене, во една од темите кои јас ги сакам, хоуп има напишано толку глупав пост, што пола саат се чудев како може некој таква глупост да напише, но тоа е само таму, во темите за филмови не ни сакам да помислам да се мерам со нејзе, кога јас би пишала таму, сигурно и она би и се чудела на мојата глупоќа. Членката која што беше навредувана не го заслужува тој однос, барем јас немам приметено да навредувала или да упропастувала теми, ама сепак тоа е мое мислење, кажав и предходно не ги пратам сите случувања на форумот.
Инаку и јас не сакам форумот да се претвори во место за чаршиски муабети, мене лично ми е заморно кога ке видам дека од сите извествувања кои што сум ги добила претежно биле некои муабети без врска, но има само еден начин да се смени таа состојба, а начинот е - повеке квалитетни дискусии. Кога би развиле дискусии на повеке теми и кога сето тоа ке биде на ниво, тогаш не би било толку досадно и не би се правеле муабети без врска.
Пошто нели не го пратиш и не сакаш да се мешаш, сепак ќе си кажеш дека не било фер. И никаде никој не рекол дека некој е глуп, ама ти мораше да кажеш дека на мојата глупоќа си се чудела пола сат. Пошто ти нели не се мешаш и не сакаш да вреѓаш. Не пратиш што се десило и не ја пратиш членката, ама си заклучила дека не го заслужила тоа. И не пратиш и не те интересира, ама мене си ми посветила пола сат за да ми се чудиш колку сум била глупава...
Никогаш за никој помалце упатен од мене во ете дека спомна филмовите не сум помислила дека е глупав, ни па сум се чудела на глупостите. Глупости тука никој не пишува (освен орхидеја и малозаувек, да си пратела ќе си видела дека стварно пишуваат глупости) и ќе те замолам следен пат кога ќе ме видиш да пишувам глупости да ми ги разјасниш работите што не ми се јасни. Многу подобро отколку да бараш правда за некој на кого сум го направила јас она што ти во овој пост ми го направи мене.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady* and Y1K991

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Пошто нели не го пратиш и не сакаш да се мешаш, сепак ќе си кажеш дека не било фер. И никаде никој не рекол дека некој е глуп, ама ти мораше да кажеш дека на мојата глупоќа си се чудела пола сат. Пошто ти нели не се мешаш и не сакаш да вреѓаш. Не пратиш што се десило и не ја пратиш членката, ама си заклучила дека не го заслужила тоа. И не пратиш и не те интересира, ама мене си ми посветила пола сат за да ми се чудиш колку сум била глупава...
Никогаш за никој помалце упатен од мене во ете дека спомна филмовите не сум помислила дека е глупав, ни па сум се чудела на глупостите. Глупости тука никој не пишува (освен орхидеја и малозаувек, да си пратела ќе си видела дека стварно пишуваат глупости) и ќе те замолам следен пат кога ќе ме видиш да пишувам глупости да ми ги разјасниш работите што не ми се јасни. Многу подобро отколку да бараш правда за некој на кого сум го направила јас она што ти во овој пост ми го направи мене.
Можеш ли бе еднаш да напишеш нешто без да ги спомнеш орхидеја(незнам која е таа и малозаувек)..Навистина си досадна ама останативе се пристрасни и те толерираат ама ние Не...Тупиш девојкооооооооооооооо(facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Пошто нели не го пратиш и не сакаш да се мешаш, сепак ќе си кажеш дека не било фер. И никаде никој не рекол дека некој е глуп, ама ти мораше да кажеш дека на мојата глупоќа си се чудела пола сат. Пошто ти нели не се мешаш и не сакаш да вреѓаш. Не пратиш што се десило и не ја пратиш членката, ама си заклучила дека не го заслужила тоа. И не пратиш и не те интересира, ама мене си ми посветила пола сат за да ми се чудиш колку сум била глупава...
Никогаш за никој помалце упатен од мене во ете дека спомна филмовите не сум помислила дека е глупав, ни па сум се чудела на глупостите. Глупости тука никој не пишува (освен орхидеја и малозаувек, да си пратела ќе си видела дека стварно пишуваат глупости) и ќе те замолам следен пат кога ќе ме видиш да пишувам глупости да ми ги разјасниш работите што не ми се јасни. Многу подобро отколку да бараш правда за некој на кого сум го направила јас она што ти во овој пост ми го направи мене.
Не сакав да те навредам, еве се извинувам што напишав така, можеби не ми беше на место примерот, сакав само да кажам дека сите ние понекогаш на форумот пишуваме нешто глупаво, дека не е во ред до толку да се навредуваат членовите меѓу себе...
Инаку се обидов да ти ги разнасјам работите јас тогаш, во тема за храна беше, а таму секогаш темелно расјаснувам.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Не сакав да те навредам, еве се извинувам што напишав така, можеби не ми беше на место примерот, сакав само да кажам дека сите ние понекогаш на форумот пишуваме нешто глупаво, дека не е во ред до толку да се навредуваат членовите меѓу себе...
Инаку се обидов да ти ги разнасјам работите јас тогаш, во тема за храна беше, а таму секогаш темелно расјаснувам.
Лелеееееееее..ме разочара...класичен пример на кукавичлук:eek
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Лелеееееееее..ме разочара...класичен пример на кукавичлук:eek
Па можеби и си во право... намерно сакам да спречам голема расправија бидејки и не ми е некој предизвик да се расправам само затоа што некој ме разбрал погрешно. Расправите се убави кога сме објективни, а на овој форум за такво нешто сеуште се нема култура пред се.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Па можеби и си во право... намерно сакам да спречам голема расправија бидејки и не ми е некој предизвик да се расправам само затоа што некој ме разбрал погрешно. Расправите се убави кога сме објективни, а на овој форум за такво нешто сеуште се нема култура пред се.
Фала богу, знаев дека си секогаш реална и искрена и кога прочитав ме удри дамла, не очекував такво спуштање на топка;)ама секоја чест(y)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo