Најдобриот фудбалер според вас

Кој е најдобар фудбалер?

  • Чави

    Гласови: 2 5.4%
  • Кристијано Роналдо

    Гласови: 15 40.5%
  • Иниеста

    Гласови: 2 5.4%
  • Ибрахимович

    Гласови: 3 8.1%
  • Вејн Руни

    Гласови: 4 10.8%
  • Серхио Агуеро

    Гласови: 2 5.4%
  • Карим Бензема

    Гласови: 2 5.4%
  • Фабрегас

    Гласови: 1 2.7%
  • Давид Силва

    Гласови: 2 5.4%
  • Фернандо Торес

    Гласови: 2 5.4%
  • Давид Виља

    Гласови: 3 8.1%
  • Марио Гомез

    Гласови: 2 5.4%
  • Арјен Робен

    Гласови: 3 8.1%
  • Александре Пато

    Гласови: 1 2.7%
  • Лионел Меси

    Гласови: 19 51.4%

  • Вкупно гласале
    37

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Најдобар на Планетата ,а симулација за прекршок прави секој така да и тоа е знаење ...
Атлета е невидена за разлика од она Месино со комбуха што израсна ...
Гладијатор на новото време , не викам дека Меси не е добар далеку од тоа , Меси располага со неколку работи за кој е талентиран (неколку) ,а Роналдо е комплетен т.с склоп на напорна работа и талент .. како прво .
Како второ не можеш баш да ги споредуваш , Роналдо игра крило и со задача да помага дури и позади, експлозивен е во секој поглед ,кај Меси сето ова го нема, низок е нема таков atack , нема многу работи ,а има неколку одлични кој го држат до Роналдо ...
Највеќе голови во ГОСТИ кој има дадено види ќе стане јасно ...(pivo)
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Најдобар на Планетата ,а симулација за прекршок прави секој така да и тоа е знаење ...
Атлета е невидена за разлика од она Месино со комбуха што израсна ...
Гладијатор на новото време , не викам дека Меси не е добар далеку од тоа , Меси располага со неколку работи за кој е талентиран (неколку) ,а Роналдо е комплетен т.с склоп на напорна работа и талент .. како прво .
Како второ не можеш баш да ги споредуваш , Роналдо игра крило и со задача да помага дури и позади, експлозивен е во секој поглед ,кај Меси сето ова го нема, низок е нема таков atack , нема многу работи ,а има неколку одлични кој го држат до Роналдо ...
Највеќе голови во ГОСТИ кој има дадено види ќе стане јасно ...(pivo)
Заборави да додадеш и дека е најзгоден(inlove)
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Пошто темава не кажува дали се работи за најдобар активен фудбалер или пак воопшто најдобар до сега ке дадам две мислења.
Активен-Лионел Меси.
Најдобар за секогаш Диего Марадона.(sun)
Морав, пошто комшикава од Аргентина ке ме убие ако не ги пишам за најдобри или ако ставам Бразилец.(толку многу се страствени за фудбалот тоа е чудо):D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Мене па стварно ме нервира последнава декада со Роналдо и Меси. Не се само тие двајца играчи. Има многумина кои што не добиле никакви признанија поради „јаката“ ЛаЛига и можноста овие двајцата да постигнуваат по 40+ голови по сезона. Исто многу ме нервира фактот што никој ни во есап не ги става дефанзивците и голманите. Пример пред некоја година Нојер освои Бундес лига, ЛШ, домашен куп и светско првенство и само влезе во потесен избор за најдобар играч.
Не можам да оценам кој е најдобар играч ама некој од овие е според мене: Ди Мариа, Озил, Ибра, Погба, Нојер, Обамејанг.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Добро сега , имам многу згодни ,да е згоден ,а и не гледам јас дали е од фудбалски аспект ...
И тебе со крокодили да те ранат ќе бидеш на згодна ;)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Инаку тие се, денес се две глобални ѕвезди, криза е некоја, никогаш немало помалку глобални имиња. Меси, К.Роналдо и...нема `и`, тие двајца се.
Зад нив има 10-15 играчи кои се класа ама не се глобална класа како Ибрахимовиќ, Бејл, Рибери, Суарез, можеби Руни, Иниеста, Фалкао.... и тоа е тоа.

(facepalm)(facepalm)
what was read cannot be unread :D
Олеснителна околност дека е од декември 2013, пред да оди во Јунајтед.

Инаку најдобар играч на светот беше Метју Ле Тисие од Саутемптон, кој сака да се почести со ненормални голови кои се на работ на веројатноста нека го изгугла :) Штета шо беше дебел и опседнат со Саутемптон и одбил еден куп понуди од појаки клубови (party)
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Џиџи Буфон: „Фактот дека нема да биде запаметен како најдобар фудбалер на сите времиња е голема трагедија“ .
Рио Фердинанд, Тиери Анри и јас се согласуваме:

Дрогба, Ето, Десаи, Мајкл Овен, Креспо, Бензема, Сидорф, Зидан... a must see video:
 
Последна промена:

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
cristiano-ronaldo-ouvre-la-marque-chez-les.jpg
Ова е чудовиштето !!! (muscle)(muscle)(muscle)

А го виде ли некој вчера она Месино ,играше ли ?!? (facepalm) (bravo) (wave)
 
Последна промена од модератор: