Чет муабети (ти реков-ми рече)

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Нормално. Не сум сираче, па да не земам. Плус, покачуваат одма ако се жалиш дека дискриминираат полово.
Еве Иџо и на зимување во Могорче ќе не носи.
Да, да.












Не те носиме тебе.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Сакам да пријавам дека новиот Star Wars е О Д Л И Ч Е Н !

Далеку подобар од приквел трилогијата на Лукас и многу поблиску до оригиналната трилогија. Многу носталгија, емоции, добра глума, хумор, одлични сцени. Добар баланс помеѓу акцијата и приказната, без конфузни или непотребни сцени, дури и со пребрзо темпо за ден SW филм. Кој сака да се спаси од спојлери нека го изгледа побрзо, до утре ќе врие интернетот од нив и буквално ќе ви го расипат доживувањето, ако сте вљубеник во франшизата.

Поздрави!
На Кајгана имаат пишано дека е добар?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Го гледав, мои импресии се тоа, не на други луѓе.
Јас се острам за следниов викенд на 26ти. Се надевам после тоа нема да читате километарски пост колку не чинел филмот :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue and Io Sono

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Јас се острам за следниов викенд на 26ти. Се надевам после тоа нема да читате километарски пост колку не чинел филмот :zelen
Нема. Ако си фан на старите филмови ќе го уживаш овој. Само бегај од спојлери, врие интернетов.

А хејтери има секогаш, ништо не им чини. Исти луѓе кои јадеа бурек дека приквелите на Лукас не чинеле зошто биле премногу различни од оригиналите и не личеле на SW, сега викаат дека филмов не им чинел зошто бил многу сличен на Епизода IV. Оди разбери се :)

Јас во принцип, секого на кого не му се допаднал филмов би го прашал само едно прашање: А добро, како треба според тебе да изгледа Star Wars? И би го оставил да размислува, не ми треба одговор :)

Без гајле, филмов тотално развали, затвори некои стари приказни, отвори нови, сагата продолжува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Најинтересно е што едно време сите (малкуте) фанови на star wars беа чудаците во друштво, а сега модава се смени па 99% се уаоооо фанови на филмот бидејќи нели да си фан на стар ворс е во тренд. Колатерална штета ми се луѓево што се преправаат дека сакаат некој филм, музика, книга само за да се прифатени во светот.
Бај д веј јас не можам да го поднесам филмот!! И баш ми е гајле. Ако ништо друго во малцинството нелигуши сум.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence