Филмски свет- генерална дискусија (внимание - спојлери!)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
^Најјако е што режисерот на Српски Филм имаше дадено некоја изјава дека со тој филм сакал да ја прикаже ситуацијата на балканот. Демек политичарите како го р`мбаат народот. Феноменален сликовит опис дал :rofl

Да бе, мош` мислит:cool:, ич не планирал да створи хајп со екстремни сцени на граница на цензурирање и така да си направи име и да го продаде филмот по светот...не знам имаше некоја жена, и еден лик ја упука во окото и го тераа тој типот да ја онади во празната очна дупка, метафора упм (party)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Да бе, мош` мислит:cool:, ич не планирал да створи хајп со екстремни сцени на граница на цензурирање и така да си направи име и да го продаде филмот по светот...не знам имаше некоја жена, и еден лик ја упука во окото и го тераа тој типот да ја онади во празната очна дупка, метафора упм (party)
Појака сцена е кога го тераат со сила да онади 12-годишно детенце на тешки дроги и вој зема ножот и го крцна шарко :rofl Сцена шта речи. Едино што вреди во целиот филм е опремата со која снимале, се гледаше дека се скапи камерите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Монтевидео тепачката беше врв, балкански стил.

Колку за илустрација во основно и ние имавме во основно така еден што го "дерчевме", и еднаш го нашибаа помали, од друг клас, им влеговме мајагери, пошто ни ја тепаат вреќата и колективно јадевме ќотек наредниот ден од цело школо, пошто нели малите имаа "грб".
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Океј си е ако си гледате такви филмови, ама не напнувајте ко веганите и оние што ширеле религии пред 2000 години. Стварно нема потреба.
Мене нaпнувaње ми е aкo некoј сaкa дa ми нaметне мислење, кo сегa вaкa декa пo секoјa ценa требa дa мислaм декa пoдoбри биле бaлкaнските филмoви oд стaрите. Пa тoa немa теoретскa шaнсa. Немa спoредбa. Смешнo е и дa се прaви. Амa oк, ти тaкa си мислиш и вo ред е.
Акo мене си ме дoживеaл кo вегaн вo пoдфoрумoв вo ред е и тoa. Јaс немa дa престaнaм :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
ако сакате добар филм отворете на Кајгана - подфорум филм, да видите што е добар вкус. А тоа што Алтер се пресерава со секој коментар е друга прича. И ако гледаш од 902 филмови не значи дека си филмоман. Многу повеќе е потребно за тоа, а ти го немаш. Ко прво немаш муда да кажеш лош збор за некој филм што е обожаван од мејнстрим народот. Да, Шесто сетило е крш, да Блејд Ранер е такоџе тежок крш. Шошенк па колку не го заслужува епитетот на најдобар филм, тоа е чудо. И голем дел од тие што ги гледаш ти се крш, а оцените им ги ставаш онака според генералната оцена на имдб или ротен од некој си 2000 души, што го гледале филмот пред 100 години, па си мислат дека е добар. Brеаkfast at Tiffany's - тешка глупост. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harvie

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
ако сакате добар филм отворете на Кајгана - подфорум филм, да видите што е добар вкус. А тоа што Алтер се пресерава со секој коментар е друга прича. И ако гледаш од 902 филмови не значи дека си филмоман. Многу повеќе е потребно за тоа, а ти го немаш. Ко прво немаш муда да кажеш лош збор за некој филм што е обожаван од мејнстрим народот. Да, Шесто сетило е крш, да Блејд Ранер е такоџе тежок крш. Шошенк па колку не го заслужува епитетот на најдобар филм, тоа е чудо. И голем дел од тие што ги гледаш ти се крш, а оцените им ги ставаш онака според генералната оцена на имдб или ротен од некој си 2000 души, што го гледале филмот пред 100 години, па си мислат дека е добар. Brеаkfast at Tiffany's - тешка глупост. :rofl
Мене ми се oбрaќaш?
И ме интересирa пo штo ти oдредувaш кoј имa вкус a кoј не?
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
ако сакате добар филм отворете на Кајгана - подфорум филм, да видите што е добар вкус. А тоа што Алтер се пресерава со секој коментар е друга прича. И ако гледаш од 902 филмови не значи дека си филмоман. Многу повеќе е потребно за тоа, а ти го немаш. Ко прво немаш муда да кажеш лош збор за некој филм што е обожаван од мејнстрим народот. Да, Шесто сетило е крш, да Блејд Ранер е такоџе тежок крш. Шошенк па колку не го заслужува епитетот на најдобар филм, тоа е чудо. И голем дел од тие што ги гледаш ти се крш, а оцените им ги ставаш онака според генералната оцена на имдб или ротен од некој си 2000 души, што го гледале филмот пред 100 години, па си мислат дека е добар. Brеаkfast at Tiffany's - тешка глупост. :rofl
А што демек на Кајгана членовите се нешто нај нај во врска со филмови? Кои се па тие па таму да гледам што е добар вкус? Видете на Кајгана вика :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@The Tramp вкус е една работа, квалитет е сосема друго нешто. И што сега демек мора да хејташ мејнстрим филмови и да се влажниш на некоја подрумска продукција од балканот? Хипстеризам се викаше тоа, така?
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Мене ми се oбрaќaш?
И ме интересирa пo штo ти oдредувaш кoј имa вкус a кoј не?
Ја не одредувам, одредено е според тоа што гледате. Крај. Останете си со вашиот одличен вкус за филмови.
@The Tramp вкус е една работа, квалитет е сосема друго нешто. И што сега демек мора да хејташ мејнстрим филмови и да се влажниш на некоја подрумска продукција од балканот? Хипстеризам се викаше тоа, така?
вкус е една, а ова вашево е невкус. Далеку од нештото наречено квалитет. А тоа што хејтам мејнстрим филмови е зашто не вредат, а се влажните ти и осталите на нив само зашто биле од пред 50 години снимени. За хипстеризам, продавај на друг муда за бубрези. Ти и уште 2, 3ца го воведовте на форумов.