Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Во последно време не мислев многу на тебе, се до вчера кога ме побара, ти не знаеш ама јас бев како изгубевна..
Многу ми беше мило кога те слушнав, зборвавме толку многу а мене ми помина како минута..
Само да знаеш колку би сакала да си до мене, колку ми недостигаш, колку се чуствувам осамена, и се би дала да можев да те прегрнам уште еднаш..
Но нема никогаш да дознаеш, можи ќе мислиш дека сум добро, дека сум те преболила, а нема да знаеш каква болка носам во душава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Несакам да те заборавам, ниту можам...само несакам да зборам за тебе и со тебе.
Те сокрив во срцето, а таму заборавот не влегува, а патот до таму само јас го знам.(brokenheart)
 

Andonisus

Истакнат Член
29 септември 2015
18
33
313
74225.jpg


Доволно искрено, но веќе и иронично...
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Немора вечер да ми пржиш јајца, не сакам да се мачиш.Ќе вечерам леб и паштета.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: *V******

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ноќеска повторно те сонував..дојде и легна до мене, ме љубеше страсно а јас плачев...
Утрото грубо ми те тргна, ме разбуди мојот крик ..го видов твојот лик...
Перницата беше топла и мокра, премногу солзи ми се слеале низ лице.....Како ли ќе продолжам да живеам само на два чекора од тебе, како да го заборавам мирисот на твојата кожа, како ли ќе ме љубиш во вратот додека се губам во вртлогот на страста....
Спомени...спомени...само тие ќе бидат потопени на дното на моето срце и во некоја бура ќе се разбранат и ќе ми дојдеш повторно пред очи(brokenheart)
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Ponekogas doagjas kako proleten veter, mi vdahnuvas zivot,doagjas kako misla,iskusenie,gi rastreperuvas nervnite zavsetoci.Ne se prepoznavam vo smeata , samo togas od dusha se smeam, deteto vo mene se budi.İ zaboravam koj den e,koja godina,mesto...Samo se sekavam na siniloto na neboto i toplinata na sonceto. İ taka so razgolena dusha, ziveam bash zivot toa go narekuvam...
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Пoфтoрнo јaс. Пoфтoрнo ти вo мисливе. Пoфтoрнo ме мaчиш беспoтребнo.. Нo ти не знеш. И никoгaш немa дa дoзнaеш..
Штo ти стoрив будaлo oсвен штo те сaкaв лудo... Велaм те сaкaв. . Дaли тaкa чувствувaм...
Тешкo ми пaѓa oвoј стaклен леден ѕид меѓу нaс.. Мoжaм дa те видaм, a не мoжaм дa те дoпрaм. Чувствувaм тежинa, нервoзa.. Нa мoменти сaкaм дa сум слoбoднa, не те сaкaм дo мене ете и сегa..
Пaк се ми е измешaнo вo глaвaвa.. Пaк и те сaкaм и те мрaзaм..
Чувствувaм кaкo дa сум врзaнa сo лaнци.. Кaкo дa немa нaзaд....
Амa ке ти дoјде крaјoт и нa oвa пoнaшaње и дa знaеш ке дoјде... А тoгaш.. Тoгaш ке свaтиш штo имaше пoкрaј себе...
Кaснo ке е лaднo детенце .. Кaснo
Се' меѓу нaс губи смислa... Се'!!