Секс - со или без заштита?

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Без ... ако знае да се контролира господинот не треба заштита, али само ако е долга врската.
 

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Без али теба да си претпазлив да не се заебеш ;) а со не е тоа тоа нишо не чуствуваш suck e
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Мислам дека жените кои никогаш не користат кондоми во текот на односот имаат далеку помалку депресија отколку оние кои често или секогаш користат кондоми. Исто така жените кои не користат кондом имаат помалку симптоми на депресија од оние кои апстинираат од секс , сексуалната активност без кондом е користена како индиректна мера како семената течност циркулира во телото на жената.

Затоа девојки, голтајте! За здравјето се работи! ;) (wave)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Остај тоа што ми се јави алергија од кондом (5-6 месеци со кондом и си покажа реакција) ама и да не се лажеме, природно си е природно ;)
Плус тоа ако дечкото има јака смаоконтрола тука топ не ги бие..
И еве 3 год редовно без заштита па фала богу не сум останала трудна :rofl
Ако е за да биде ќе пукне кондомот и ќе фати (друга е причата со таблета за ден потоа :p)
Ама ја мислам дека најголематс заштита е мажјакот, т. е. неговата контрола над алатот :D :sram

Добро а не разбирам што им значи ако е долга врската може и без, ако не ама обавезно, ама не смее да не се користи кондом?!?
Ја не знам за разлика.. Штом си почнала со односи, дали е со или без какве везе има..
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Мало не знаат сите да се конторлираат, затоа што си е сигурно сигурно си е :D
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Е да ама јас ја немам таа среќа и да сакам не можам да користам :giggle:(
Да беше некој што не знае да се контролира тешко мене на 17 год мајка ке се сторев :rofl
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Е да ама јас ја немам таа среќа и да сакам не можам да користам :giggle:(
Да беше некој што не знае да се контролира тешко мене на 17 год мајка ке се сторев :rofl

Па добар дечко си имаш тогаш фали си го :p хахахаа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Astro01