Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Проблемот во денешно време е што многумина бараат припадност некому, очекуваат возвратено целосно внимание а не сфаќаат дека љубовта бара многу поедноставни нешта - прифаќање на личноста со сите нејзини грешки и сето нејзино несовршенство. Со тек на време, иако предоцна доаѓаат до овој заклучок немоќни да го вратат времето на почеток.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
На миг имав заборавено дека кога на небото му побарав да ми испрати ангел, се појави ти.
Верувај, никогаш веќе нема да дозволам да избледи тоа од мене...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Толку убаво милуваат звуците на дождот и ветрот па дури и грмежите годат,едноставно ноќва е створена за љубов и гушкање да би била целосна.
Створена е за тебе до мене...но те нема,само во мислите те допирам,сонот ти го бакнувам и знам...таму некаде ме чувствуваш...
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
И кога некогаш се ќе заврши јас ќе те преживеам но знам, нема да те преболам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*, Mameha and Prashina

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Знаеш дека единствената желба ми беше да се заљубам, само сакав да сакам со цело мое срце и да бидам сакана.......ама изгледа многу сум барала
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991 and violetmoon

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Ниκогаш до денес не сум ρазмислувала κолκу боли забоρавот. Оној мал момент κога се освестуваш и сфаќаш деκа одρедени личности веќе не се во пρиκазната. Ти се отκинува делче, знаеш? Делче κое одамна било потκинато, ама си вρтел глава не мислејќи, не саκајќи да го доκинеш. Κаκо κонче од маичκа. Κаκо паρче тκаенина од тебе. Κаκо стаρа омилена маичκа κоја после години сфаќаш κолκу остаρела и деκа е залудно да ја носиш. Боли да ти доаѓаат топлини и да саκаш да се намсевнеш κога му ја осеќаш онаа тρошκа пρисуство, а во исто вρеме боли затоа што си свесна деκа се што имаш со години е неговото отсуство.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Ако ја разбудиш имагинацијата кај жената,тогаш ќе ја имаш.Само,имагинацијата е чудна работа.И требаат време и дистанца за да се развие..Го знаеше тоа нели?
Добар играч си.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina