Сакам да кажам/Сакам да прашам

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Интересни сурати се постариве особи кои како животно достигнување го наведедуваат фактот дека служеле во ЈНА. Имаат некоја неодредена аура на игнорантност, извесна тупост која се чита на нивните лица заедно со ничим изазван став `а бе шо знаеш ти, јас кога служеф во приштина бла бла`. Stupid cunts...
Што мислиш со што е подобро човек да се фали со служење војска во ЈНА или со Ајфон 6 ? :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Супер беше форумов, може и сеуште е.

Летото пред три години (2012) ми беше едно од најзабавните баш заради форумот. Дремење до сабајле, дебатирање, расправање, карање, драми - се си имаше свое место, можеби не беше се добредојдено - меѓутоа сметам дека до некаде беше потребно за некој баланс да се воспостави. Земајќи во предвид дека тогаш имав 18 години и бев средно, навистина имав шанса да научам многу работи од некои форумџии. А и имав што да научам. И сега имам уште многу да научам ама, за жал (среќа?), не е од форумов. At the risk of sounding like a старец, ама стварно не е како што беше.

Сепак, супер е форумов. Стварно.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Не знам навистина зошто секогаш се навраќате дека форумот не ист како порано,работите се смениле...
Пред се вие се менувате и не сте исти како порано,а форумот кој го сочинува?! После форумот бил сменет ... :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Што знам, нормална работа е да се менуваат работите ама муабетот е дека форумов полека си приумира. Активноста е неспоредлива со порано.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Форумов бил неактивен и сите го покажуваат како тој да е крив
Не Црнобели не, за неактивноста се криви членовите затоа што ние сме тие кои треба да го креираме форумов
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Форумов бил неактивен и сите го покажуваат како тој да е крив
Не Црнобели не, за неактивноста се криви членовите затоа што ние сме тие кои треба да го креираме форумов
Што знам, релативно нов си тука и не знаеш веројатно многу за тоа како беше пред 2-3 години тука. Јас го кривам лошото раководење како најголем и единствен кривец за мртвилото што е тука веќе година ипол.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Кога бев на 19 години, имаше едно локалче во Кичево, Импулс, беше топ местенце, мало, ама пријатно за седење. Келнерите супер, кафето за 20 денари, подобро од сега ова што го плаќам 90, менаџерот беше топ, над топовите. Значи знаеше да направи атмосфера пичку матер, знаев да седнам во 17 часот, и фајрон да направам, а утрото на утринско кафе да отидам таму.
Е потоа сѐ се смени, келнерите се сменија со келнерки, што не знаеа што е миење на садови, кафето беше ужасно, се смени и менаџерот, а овој новиот се грижеше само за крадење, па и љубеше да слуша една иста песна по 20 пати, па затоа што не излегуваше од таму, си ја имаше изгледа ставено на секоја петта песна на плеј листата. И нормално, местото го одминував потоа до самиот негов крај.
Е сега, која е релацијата со ова, и муабетов што сакам да го направам.
Проценете сами... бидејќи истото му се случи на форумов.
Лоша администрација, уште полошо мени... луѓето си заминуваат, дебатите се скратуваат, бидејќи јас да отворам тема, ретко кој ќе биде засегнат да коментира на неа, исто како што јас сум ретко засегнат да коментирам на некоја од темите кои ретко се отвараат - затоа што не секоја тема ми е интересна.
Да, кога јас се зачленив беше прекрасно. Самиот факт што 70 проценти од моите мислења се направени во првите 8 месеци од членувањето тука... си зборува нешто.
 
Последна промена:

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Што знам, релативно нов си тука и не знаеш веројатно многу за тоа како беше пред 2-3 години тука. Јас го кривам лошото раководење како најголем и единствен кривец за мртвилото што е тука веќе година ипол.
Не знам како било пред 2-3 години но знам како е сега. Поголемиот дел се појавуваат на темите за да кажат колку е неактивен форумов и ништо друго, а неактивноста они ја прават
ние сме тие кои треба да го креираме форумов: да отвараме нови теми, да бидеме креативни (весникит и натпреварот во фотографија мислам многу придонесоа за активноста), ако имате некој предлог за доброто на форумов да го кажеме, дали тоа било промена на дизајн на форумов или правила
секој нека напише што сака во темата за предлози и нешто од тоа ќе биде
но нека напише а не цел муабет да остан3на нула во темава
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Не знам како било пред 2-3 години но знам како е сега. Поголемиот дел се појавуваат на темите за да кажат колку е неактивен форумов и ништо друго, а неактивноста они ја прават
ние сме тие кои треба да го креираме форумов: да отвараме нови теми, да бидеме креативни (весникит и натпреварот во фотографија мислам многу придонесоа за активноста), ако имате некој предлог за доброто на форумов да го кажеме, дали тоа било промена на дизајн на форумов или правила
секој нека напише што сака во темата за предлози и нешто од тоа ќе биде
но нека напише а не цел муабет да остан3на нула во темава
Отвори ги темите таму за предлози и критики и види што од напишаното е остварено. Првин ако го најдеш админот земи си го за дома оти веројатно е во потрага по билката на бесмртноста, па после поздрави го од форумот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba