Со кое скопско такси се возите? Кое такси има најмногу попуст?

трајче ѓорѓев

Нов член
24 април 2015
10
2
3
24
Во Прилеп си се возам со 15 81 немаат попуст ама брзо идат безбедни се миризливи коли а најлошото такси во прилеп е елен 1571 два пати се имам кај нив качено колите пред распаѓање во рака ми остана тоа рачката ко влегував и на крај возачот ми се рсзвика дека кола така не се отвара вториот пат од центар до афтобуска нова ми зеде 170 а 15 81 по 70 ми земаат брзав за на автобус немав време да се расправам а дивите само табла што имат стаено страф ми е да влезам кај нив еден сакаше да ми продај марихуана одма си слегов
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Со Делукс, of course! Најевтини ми се, само во последно време нешто не им се работе изгледа. Прво, диспечерката ми крева, ми троше кредит а она си зборува со некој друг таксист таму и му кажува каде да одел. Второ, ако не им се допаѓа дестинацијата, имам приметено неколку пати ѕвонам кога каснам, дали им е многу блиску па не им се исплаќа не знам, ама ми викат Нема слободно такси. Значи секогаш кога ја кажувам истата дестинација секогаш ми го велат истото: нема слободно такси. А иначе се возев еднаш со еден таксист на подолга дестинација, си викам сега леле ќе ми земе 150-че или може и повеќе, плус заборавив нешто, па вртевме, го измачив човекот до даска и еден момент си викам готово ако не ти се развика еве на, на крај колку припреман му викам Колку? А он ми враќа: 60. И јас вака :eek Штета што не запамтив кое такси беше.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Си ги имам неколку на список и сите се со горе долу ист попуст. А некој знае што им значи тоа 1.1, 1.5, 1.3 итн? Секогаш го кажуваат кога бараат кола. Вајда така се лоцираат ама конкретно што значење има?