Сакам да кажам/Сакам да прашам

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
СДК извинете што се однесував несоодветно во некој наврати, ама ве замолувам да не ми поставувате прашања кои не само на мене туку и на кој било друг не сака да му бидат поставувани.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
На едно широко пространство се поставија ѕидови,
Па исчезнаа сите ретки видови.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Искрено, попрво би дал да ме банирате, отколку да му го дадам акаунтот на некој да пишува во мое име. Тоа ми е ко на испит да оди некој друг место мене.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Јас немам или едвај имам време кое сакам да го трошам пишувајќи од мој профил без ширење тралалајќи наоколу и веројатно затоа не можам да се начудам на болните души кои тролаат измислувајќи приказни за живот каков немаат. Озбилно не сфаќам како не им е губење време. И смешно е при здрав памет да правиш будала од себе. Па тука се повлекува прашањето дали се при здрав памет... Итн итн
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не верувам во реинкарнација и концепт на карми/дарми и алоцирање на души во нареден живот ради награда и казна иако е симпатичен и утешителен концепт.
Доколку тоа би било точно, тогаш фактот што сме се родиле во Хунзистан би значел дека во претходните животи сме правеле големи зулуми.
Можеби не на ниво на Адолф или Јосиф бидејќи таквите би се родиле во Хаити - повеќе на ниво на мејнстрим манијаци од минатото, чувари во конц-логори и гулази, сериски убијци ама од оние шо ги нема на телевизија, тепачи на сопруги и деца... something along those lines...

Освен концептот на реинкарнација не знам кој друг концепт би ја објаснил бесмисленоста на сето тоа, на злото кое егзистира под црвено-жолта крпа за бришење човечки судбини.
Добро е што разни востанија пропаднале порано бидејќи во спротивно Хунзистан би постоел како дестилат на потполната бесмисла since 1903. А тоа е премногу сурово дури и како контејнер на кармички риџекти. In their retarded heart of hearts, the Ottomans knew it makes sense :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јас немам или едвај имам време кое сакам да го трошам пишувајќи од мој профил без ширење тралалајќи наоколу и веројатно затоа не можам да се начудам на болните души кои тролаат измислувајќи приказни за живот каков немаат. Озбилно не сфаќам како не им е губење време. И смешно е при здрав памет да правиш будала од себе. Па тука се повлекува прашањето дали се при здрав памет... Итн итн
Eeee draga Marija,ne ima sekakvi endemski vidovi.Ete eden od endemite e od onie koi clenuvaat na desetici forumi i imaat vreme za site.I
na sekoj forum im se cudat na aktivnite clenovi koi se aktivni ama samo na eden.Zaboravile deka ima ogledalo.
Makedonija e cudesna zemja,so cudni endemski vidovi koi od mali noze glumat rodovi.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не сакам да бидам личност што цмиздри, но СДК што ми лежи на умот. Е***е малерот, е***е. Таман помислив работите тргнаа во нагорна линија и испадна дека само се залажував. Работев 3 месеци и пред недела дена добив една единствена плата. Послдните 2 недели ме залажуваа дека ќе ме вработат со се стаж и за речиси 3 пати поголема плата (од тоа за што работев овие 3 месеци) и вчера излезе вистината на виделина. Нема место, евентуално (со многу мали шанси) како волонтер на 6 месеци. И после некој нека ми соли памет дека се се можело да се постигне, само ако се сака и се работи. Па еве, работев, се трудев, вложив време, се што требаше да се сработи го сработив, со сите бев во добри односи,... и што? Ништо. Таа утеха дека се се може ако се сака е само една обична илузија. Барем тука во нашава држава.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Колку беше зачленување во биб. Браќа Миладиновски? 250 ден.? И само лична треба да се однесе? Ти ја прават на лице место некако или треба да чекаш денови да поминат? Него, дали има покласична литература? Има дела од автори како Џорџ Орвел, Албер Ками, Филијам Фокнер, Џејмс Џојс, Ниче, Чарлс Дикенс, Достоевски, Хантер С. Томпсон, Џон Стајнбек, Џек Керуак и слични?