Сакам да кажам/Сакам да прашам

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Ми се бурбати желудникот од постирани слики од чајанки на 20-30 годишни...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Луѓево не знаат како да играт вистина или предизвик, особено на интернет. Напишала Се мразаааааааааааааааааам, вип од иметоналичноста ама ќе ти вратам да си знајш овцо/козо/стоко/смрдло (кобајаги навредливо, ама демек многу се сакале (пола од нив тоа и го мислат али ајде)). Ние кога играме вистина или предизвик у друштво, и пример ти речат напиши и на таа и таа денеска ми се допаѓаа чорапите шо ги носеше, ти го пишуваш тоа без она у заграда вип, или предизвик од гомното и сл ствари. И се однесуваш ко тоа да го мислиш, зошто нели предизвик е, се додека не се видите во реалност и можеби (доколку ти текне или ептен сакаш да и дадиш до знаење) дека било предизвик. Зошто го пишуваш уопште, не не, прашањето би било зошто ја играш уопште играта, ако планираш да останиш непогоден од целата ситуација, то ест сите да знаат дека било предизвик? Па во тоа е убавината на играта, во тоа е мистичноста, да кажам неизвесноста :) Еј види, Петко ја свиѓа Тијана, еј види каков статус ставил Петко, еј Петко ставил слика од дедо му на профил пошто бил поубав од него, ова мора да е предизвик! Или не?
Си одбрал предизвик а п***а си да го извршиш. Поарно не ја ни играј играта.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Ептен се натажив и навредив кога го прочитав ова за нашиов форум, од член на друг форум, дури ми дојде да си ги соберам копираните теми и воведи и засекогаш да ве напуштам... Срам да ви е КОПИРАЧИ! Никој никогаш не смее да се угледа на вас. Никогаш! Копии едни., вратете ги никовите и мислењата од кај што сте ги земале!
Уффф, од ова огледајте се на црнобело немаше никаква потреба, ми се стужи да бидам искрена. Ама баш никаква. Греота е било кој сајт и форум да се спореди со тој, било кој сајт и форум кој е создаден зашто некој имал сопствена идеја и сакал да направи нешто. Греота е да се споредиме, а камоли да се угледаме на сајт кој постојано краде цели статии, кој нема ни срам ни перде. Не знам како може да го читаат луѓето. Не знам како може да бидат дел од форум кој е пола од овој форум, пола друг форум. Цели теми се крадени, цели мислења копирани, преземени од тука. Жалосно е дури и да се спомне такво нешто. Луѓе со преземени кориснички имиња од овој форум пишуваат таму демек истите се, крадат мислења...
Никогаш никој не треба да се угледа на тој форум. Ако сака да има барем капка оригиналност, никогаш.
Може сме во стагнација, и јас се надевам дека многу проблеми ќе се решат наскоро, дека многу идеи од темава за кои има навистина потреба ќе се усвојат, ама да се угледаме на една копија?

Не верувам дека нeкој некогаш би го направил тоа.
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Секој пораз го зајакнува човек, така викаат, кога ќе се навикнеш на нешто или на некого, потребно е повеќе или помалку време да се одвикнеш.....гледајќи скоро се во животот е навика и често пати ќе си речиш утре е нов ден, ќе биде подобро
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
1СДК денес положив за кола, сите што не сте положиле ви посакувам да положете.
2СДК немам време за форумов, учење за матура, дела, проектни, други обврски,...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Пошо @Хоуп* спомна друг форум погоре .. еве од кој е. Таму и онака се е у пм забегано, па уопште не ме ни интересира дали некој рекол нешто или не.

jxiewn8.png
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Сакам да кажам Новак во Србија покрена цела истрага за тоа каде исчезнале билетите за неговиот натпревар за 11 минути не е можно да се продале се вели во истрагата , па во тој контекст ме интересира кај нас кој треба да покрене истрага како тоа во ниту еден театар ( МНТ , Драмски и Комедија) нема карти за преставите токму за овој месец ? Што ги пуштија по 100 денари тоаш за одговор да е нема карти ?
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
СДП Само мене ли ми е грдо кога ќе видам девојка нашминкана на очите па се до веѓите? Ми изгледа како марсовка, најблаго кажано :eek
Во принцип се што е премногу е лошо.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Ептен се натажив и навредив кога го прочитав ова за нашиов форум, од член на друг форум, дури ми дојде да си ги соберам копираните теми и воведи и засекогаш да ве напуштам... Срам да ви е КОПИРАЧИ! Никој никогаш не смее да се угледа на вас. Никогаш! Копии едни., вратете ги никовите и мислењата од кај што сте ги земале!

Пошо @Хоуп* спомна друг форум погоре .. еве од кој е. Таму и онака се е у пм забегано, па уопште не ме ни интересира дали некој рекол нешто или не.

jxiewn8.png

Ова е 'нашата' @rain-bow ??? :frantic :x
 
Последна промена: