Родители хомосексуалци

Дали сметате дека хомосексуалците треба да имаат право да посвојуваат деца?

  • Да, го имаат тоа право.

    Гласови: 6 33.3%
  • Не, во никој случај. Тоа е против природата на човекот.

    Гласови: 9 50.0%
  • Немам определен став на оваа тема. Нивен живот-нивна работа.

    Гласови: 3 16.7%

  • Вкупно гласале
    18

bonboonka

Полноправен Член
21 февруари 2015
38
12
8
Ова звучи ко небаре хомосексуалците се новиот поредок на Хитлер...
Ете и сама кажа дека имаш другар хомосексуалец...
По што се разликува тој од останатите...
Хомосексуалноста го прави злобен, настран, агресивен...што?
Сите ние сме дел од природата...повеќето од нас сме имале среќа па сме испаднале здрави прави “нормални“...ама ете со некои природата се поиграла..и сега што? општеството треба да ги казни заради грешката на природата...?
Малку сурово тоа звучи...нечовечно...
На крајот на краиштата хомосексуалците сигурно не се најголемото зло на светов...
ми кажуваш ли дека природата си поиграла со нив и сега општеството као ке ги казни со тоа што не им дава право да посвоjат дете ли, пошто ние овде за тоа дискутираме така? А не те свакам сеа како ако природата си поиграла со нив сега и ние треба да си поиграме со детските животи
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Па си поиграла со нив во однос на хормоните, потребите кои ги имаат....
Во тој дел...пошто твоето сфаќање за природно е еднакво на нормално (како што прочитав погоре во твоите постови) а не е така...и она што нас не ни делува нормално не значи дека не е природно...
А друго да те прашам...зошто мислиш дека кога еден геј пар би гледал дете дека тоа би било толку страшно за дететето....подобро му е во домовите за сираци?! Си била некогаш во дом за сираци?
Зошто мислиш дека и посвоеното дете ќе стане геј и дека е осудено на пропаст?
Од твојот геј другар родителите геј се па што станал тој таков?
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Тие што го подржувате правото за посвојување од страна на хомосексуалци, само ставете се во улогата на детето и замислете дека вашите родители се двајца мажи, или две жени?

Јанко и Станко, а они ми се мама и тато. (think)

Боље ке си се вратам на темата за кинкуш и џек херер :wavespin
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
И што ако е така?
Ами замисли да имаш двајца стрејт родители...таткото хроничен пијаница кој ти се пика в соба навечер, а мајката зависник од таблети или не знам што...и ти препуштен сам на себе, на милост и немилост...
И што е подобро?
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
И што ако е така?
Ами замисли да имаш двајца стрејт родители...таткото хроничен пијаница кој ти се пика в соба навечер, а мајката зависник од таблети или не знам што...и ти препуштен сам на себе, на милост и немилост...
И што е подобро?

Ако почнеме со замисли или што ако... јуху ке завршиме кога ке падне серверот.
Значи не е нормално тоа...кога не е, не е, нема сега со сила да се правиме дека тоа е океј, дека не се криви они што така биле дадени од природата, па ај сега и ние да не ги судиме. Ок, тогаш ај и на педофилите да им даваме деца да се изживуваат, а не да ги судиме и затвараме, па што се криви они што се така дадени од природата нели?

Замисли твоето дете дека треба да му го дадеш на некој таков, ке ти го врати, не дека нема, ама зашто да го осудуваме, кога може да му ги исполниме барањата, нели? Извини, може сум суров со примеров, али тоа е реалноста. Значи што не е нормално, не е и не е, не може да е кога не е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Ако почнеме со замисли или што ако... јуху ке завршиме кога ке падне серверот.
Значи не е нормално тоа...кога не е, не е, нема сега со сила да се правиме дека тоа е океј, дека не се криви они што така биле дадени од природата, па ај сега и ние да не ги судиме. Ок, тогаш ај и на педофилите да им даваме деца да се изживуваат, а не да ги судиме и затвараме, па што се криви они што се така дадени од природата нели?

Замисли твоето дете дека треба да му го дадеш на некој таков, ке ти го врати, не дека нема, ама зашто да го осудуваме, кога може да му ги исполниме барањата, нели? Извини, може сум суров со примеров, али тоа е реалноста. Значи што не е нормално, не е и не е, не може да е кога не е.
Суров и некоректен е примерот...
Зашто педофилот насила ги злоставува децата, а хомосексуалците се впуштаат во хомосексуален однос своеволно, доброволно, без присила....
Факт е дека многу работи во минатото не биле нормални и прифатени, но денес се...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

bonboonka

Полноправен Член
21 февруари 2015
38
12
8
Па си поиграла со нив во однос на хормоните, потребите кои ги имаат....
Во тој дел...пошто твоето сфаќање за природно е еднакво на нормално (како што прочитав погоре во твоите постови) а не е така...и она што нас не ни делува нормално не значи дека не е природно...
А друго да те прашам...зошто мислиш дека кога еден геј пар би гледал дете дека тоа би било толку страшно за дететето....подобро му е во домовите за сираци?! Си била некогаш во дом за сираци?
Зошто мислиш дека и посвоеното дете ќе стане геј и дека е осудено на пропаст?
Од твојот геј другар родителите геј се па што станал тој таков?
Каде сум пишала дека посвоено дете од геj родители ке стане геj аjде цитираj ме
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ако почнеме со замисли или што ако... јуху ке завршиме кога ке падне серверот.
Значи не е нормално тоа...кога не е, не е, нема сега со сила да се правиме дека тоа е океј, дека не се криви они што така биле дадени од природата, па ај сега и ние да не ги судиме. Ок, тогаш ај и на педофилите да им даваме деца да се изживуваат, а не да ги судиме и затвараме, па што се криви они што се така дадени од природата нели?

Замисли твоето дете дека треба да му го дадеш на некој таков, ке ти го врати, не дека нема, ама зашто да го осудуваме, кога може да му ги исполниме барањата, нели? Извини, може сум суров со примеров, али тоа е реалноста. Значи што не е нормално, не е и не е, не може да е кога не е.
Не е нормално но за чиви „стандарди“ не е нормално? За балкански, македонски, европски, амерички, саудиски?
Не можеш да споредуваш педофил со геј, освен ако судбината не си поиграла со детето и морало да заврши со некој таков будала.
Ако е за оцрнување, потсмевање и покажување со прст кон детето зошто имало двајца геј родители за наши (балкански) стандарди, тогаш можеби и си во право бидејќи истото ќе го трпи целото понижување што општеството вештачки ќе му го насади. Но тоа тука можеби... За европскиве поразвиени земји процентот е помал. Штета што на таквите работи се троши многу енергија и отровни стрели наместо истите тие луѓе кои не го поддржуваат геј бракот не се потрудат малку повеќе да си го подобрат личниот стандард. (не зборам кично за тебе, но има онакви кои се категорични и фанатици против геј популацијата и прават контра-кампањи као демек хомосексуалциве им ги крадат децава небаре се цигани-чергари и ги силуваат за свои лични потреби). Едно е да си пасивен и ете може да не се сложуваш, но оние апла што се па ич не можам да ги разберам.
 

bonboonka

Полноправен Член
21 февруари 2015
38
12
8
Суров и некоректен е примерот...
Зашто педофилот насила ги злоставува децата, а хомосексуалците се впуштаат во хомосексуален однос своеволно, доброволно, без присила....
Факт е дека многу работи во минатото не биле нормални и прифатени, но денес се...
Хомо сами се впуштаат но децата не се прашани дали сакаат да имаат дваjца татковци или две маjки како што е суров примерот што го посочи за педофилот суров е примерот дваjца од ист пол да посвоjат дете

Не е нормално но за чиви „стандарди“ не е нормално? За балкански, македонски, европски, амерички, саудиски?
Не можеш да споредуваш педофил со геј, освен ако судбината не си поиграла со детето и морало да заврши со некој таков будала.
Ако е за оцрнување, потсмевање и покажување со прст кон детето зошто имало двајца геј родители за наши (балкански) стандарди, тогаш можеби и си во право бидејќи истото ќе го трпи целото понижување што општеството вештачки ќе му го насади. Но тоа тука можеби... За европскиве поразвиени земји процентот е помал. Штета што на таквите работи се троши многу енергија и отровни стрели наместо истите тие луѓе кои не го поддржуваат геј бракот не се потрудат малку повеќе да си го подобрат личниот стандард. (не зборам кично за тебе, но има онакви кои се категорични и фанатици против геј популацијата и прават контра-кампањи као демек хомосексуалциве им ги крадат децава небаре се цигани-чергари и ги силуваат за свои лични потреби). Едно е да си пасивен и ете може да не се сложуваш, но оние апла што се па ич не можам да ги разберам.
Нема врска со потсмеванье покажуванье со прсти велам дека створени сме од маш и жена и маш и жена треба да одгледуваат дете а муабетов твоj го разбирам и отвара многу прашаньа


Напишав многу убав пост и убаво го обjаснив за сите што ме цитираат за да полесно се разбере моjот став по ова прашанье ама незнам зш баш него го снема имам прблем со нетов и сеа неможам да писувам пак аj после
драги форум*ии ми фали буква :) аj чао

Ако почнеме со замисли или што ако... јуху ке завршиме кога ке падне серверот.
Значи не е нормално тоа...кога не е, не е, нема сега со сила да се правиме дека тоа е океј, дека не се криви они што така биле дадени од природата, па ај сега и ние да не ги судиме. Ок, тогаш ај и на педофилите да им даваме деца да се изживуваат, а не да ги судиме и затвараме, па што се криви они што се така дадени од природата нели?

Замисли твоето дете дека треба да му го дадеш на некој таков, ке ти го врати, не дека нема, ама зашто да го осудуваме, кога може да му ги исполниме барањата, нели? Извини, може сум суров со примеров, али тоа е реалноста. Значи што не е нормално, не е и не е, не може да е кога не е.
Тоа е тоа браво за постов тоа што сакав да го пишам ти си го пишал драго ми е што читам како jас да сум го пишала па така бре форум*ии помогнете нешто ракава ме боли неможам се да постигнам да пишам тел-ов ми е спор хаха
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Сум пишала повеќе пати, ќе пишам и овде...
Луѓето се дефинираат и почитуваат според карактерот и тоа каква личност се (барем јас така ги доживувам и дефинирам)...
Расната, половата, сексуалната, верската ориентација на еден човек не влијае на тоа кој каква личност е и не го дефинира во целост...
Јас имам геј другар и имам најдобра другарка која е помалку невротична и нестабилна...и ако нешто ми се случи, да морам да бирам, ќе го оставам сопственото дете да ми го изгледа геј другарот, а нема да ја изберам другарка ми која има и маЖ и две деца...зашто едноставно сметам дека средината и енергијата во која живеат не е добра за детето...а геј другарот знам дека ќе го гледа како капка роса на дланка, и нема да дозволи да падне прашинка на него, дека ќе му обезбеди се’ што му треба, ќе му пружи љубов и грижа...
Така да личност и карактер пред се’, а не предрасуди и дискриминации...
Ама добро според бонбонка ние кои ги подржуваме гејовите сме или геј или со потпросечна интелигенција, што знаеме ние...