Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Љубев пред тебе, ќе љубам и после тебе, затоа што љубовта последна умира, а јас немам никаква врска со надежта.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Некогаш, во некое време ќе го разбереш моето бреме кое на душава си починува. И тогаш, знај ќе ме нема , ќе ти се насмевнувам од небото и ќе ти пратам есенски дожд да си ја навлажиш душата. Зашто човек не сум, само страдање.
 

крајј

Нов член
19 ноември 2014
3
3
3
34
Drugari i drugarki ako moze pomos, zoso ova mn mi udira na nervna baza. Bev vo vrska vrska 6 meseci se zaljubiv premn (inache prva ozb vrska). Mi raskinuva devojkata (poradi toa sto misli deka sum se sramel od nea, t.e. zatoa sto ne sum ja zapoznal so moite,a ona ima ideno kaj mene, pritoa site znaat deka se sme zaedno segde izlagam so nea, bez nikakov sram). Stalno koa ke ja videv zamislena ja prasuvam sto ti e mi vika nisto se e vo red i od nigde nikade ednostavno mi raskinuva za taa pricina (iako ne veruvam deka e toa). I tuka se desavaat molbi, taga, teranje da se vrati ama dzabe se. Dali realno mislite deka ova e banalna pricina za prekin i pomos kako pobrzo da ja zaboravam. :)
 

Loyal

Нов член
6 октомври 2014
16
6
3
32
Drugari i drugarki ako moze pomos, zoso ova mn mi udira na nervna baza. Bev vo vrska vrska 6 meseci se zaljubiv premn (inache prva ozb vrska). Mi raskinuva devojkata (poradi toa sto misli deka sum se sramel od nea, t.e. zatoa sto ne sum ja zapoznal so moite,a ona ima ideno kaj mene, pritoa site znaat deka se sme zaedno segde izlagam so nea, bez nikakov sram). Stalno koa ke ja videv zamislena ja prasuvam sto ti e mi vika nisto se e vo red i od nigde nikade ednostavno mi raskinuva za taa pricina (iako ne veruvam deka e toa). I tuka se desavaat molbi, taga, teranje da se vrati ama dzabe se. Dali realno mislite deka ova e banalna pricina za prekin i pomos kako pobrzo da ja zaboravam. :)

Зарем треба одговор на ова? ДА, нашла банална причина за да ти раскине. Помири се со тоа и продолжи напред. Стави ја на игнор, немој да и бараш објаснување бидејќи она ќе се к*рчи а ти пак ќе бидеш повреден. А за тоа како да ја преболиш прво мораш да одлучиш и да стоиш цврсто зад тоа. Искачај, дружи се, запознавај нови луѓе само не останувај дома сам. Мачно е ама ке помине
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: крајј and Prashina

крајј

Нов член
19 ноември 2014
3
3
3
34
Зарем треба одговор на ова? ДА, нашла банална причина за да ти раскине. Помири се со тоа и продолжи напред. Стави ја на игнор, немој да и бараш објаснување бидејќи она ќе се к*рчи а ти пак ќе бидеш повреден. А за тоа како да ја преболиш прво мораш да одлучиш и да стоиш цврсто зад тоа. Искачај, дружи се, запознавај нови луѓе само не останувај дома сам. Мачно е ама ке помине
Za toa so sam doma vo pravo si, macno e i depresivno e. Inache kako znaese deka bas ke se k*rci?! Pogresiv sto i barav objasnuvanje, a ona istoto go napravi ko sto mi vikas ti i ostanav samo povekje povreden. Kako i da e, fala ti mn na odgovorot :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loyal

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
И кога додека уште во сонот пловам, усните твои на моите ќе ги сетам....и кога денес првиот збор што го слушнав "Добро утро, најмилa мојa" ќе биде и токму тогаш кога ме натера да се запрашам: има ли граница на тоа најубаво утро што е? И веројатно нема...нема, додека си ти со мене најмило мое... ^_^
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Во туѓи извори и реки се погледнувам, за да си го видам одразот во нивното огледало, но ништо не гледам освен тага. Твоите очи ги погледнувам и себе си се гледам. Мижи, јас повторно да се изгубам во масата на секојдневието и рамнодушноста. Молчи, за да на зборовите срцето не поигрува. Чекори, јас секогаш сенка твоја ќе бидам изгубена навек.