Сакам да кажам/Сакам да прашам

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
WARNING !

No one is permitted to enter or leave this area without permission of the local health authority.

Due to HUNZA virus outbreak anyone found to violate this regulations will be arrested and put in quarantine custody !

Center for Desease Control general instructions :

People affected by the HUNZA virus tend to show one or more specific symptoms :
- will work for 200 dollars per month
- will try to kiss ass for the abovementioned amount of wages
- will suffer delusions of grandeur
- will appear confused and generaly extatic if given a free bus pass on Friday
- will not absolutely ever confront any authority at any cost whatsoever
- will never ask why if molested
- will show general downfall in intelligence and litteracy.

Because of many rumors as to the cause of the epidemic, some have reported widespread panic in large urban areas.
Antiviral medicine is still not available. Prevention and isolation are still most favorable precautions.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Да не те фатиле? :)
Туку најверојатно пошто за повеќето постари генерации е се уште табу тема па неприфатливо им е за гледање на истото на пример на сред плоштад т.е им се нарушува јавниот мир и ради тоа има санкции.
А имаше еден период не сум сигурна дали било зафрканција језда сигурно ќе да било или овие стварно решиле такво нешто да донесат иако и тоа не ме чуди, после 10 саатот или така нешто не смеело да се има сексуални односи ни дома као демек ако си имаш секс со жена ти, девојка ти ДОМА и ти дојде полиција на рутинска контрола и ве фати оп казнаа :rofl
Не ме фатиле ама стварно е иронично ова ми е ко законот у Амстердам можеш да си запалиш марихуана и никој ништо да не те казни ама ако те начекат со шише алхохол или цигара ќе те казнат :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не ме фатиле ама стварно е иронично ова ми е ко законот у Амстердам можеш да си запалиш марихуана и никој ништо да не те казни ама ако те начекат со шише алхохол или цигара ќе те казнат :rofl
Па не можеш во Амстердам да пушиш мариухана по улица.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
СДК

Ништо посебно.
Иначе суеверен сум и плашлив, случајно видов дека имам напишано дури 666 (ѓаволска бројка) коментари, па решив овде да го пишам 667-от.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
СДК

Ништо посебно.
Иначе суеверен сум и плашлив, случајно видов дека имам напишано дури 666 (ѓаволска бројка) коментари, па решив овде да го пишам 667-от.
И ти си печен за во секта. Јас имам добри понуди па ако сакаш ќе те ставам на листа. :)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
И ти си печен за во секта. Јас имам добри понуди па ако сакаш ќе те ставам на листа. :)

Не, тоа се само непризнати религии и луѓето што ги учат, следат и проповедаат се етикетирани како секти. Иначе сакал нејќел (јас) сум христијанин.
 
Последна промена:

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Не дека јас гледам само некои корисни емисии или читам квалитетни статии и новости, ни па заобиколувам вести од жолтиот печат, ок признавам сакам да знам и малце повеќе од она што е сервирано за пред камера, ама што е многу, многу е. На тв, на нет, во весници, на улица, муабети во друштво-Кардашиан, Кардашиан, Кардашиан... И сега врв-Ким се сликала гола... Уште Васка да и ја видам фалеше, ете и тоа го дознав. Многу корисна информација, гарант ќе ме издигне високо пред општествените кругови кога ќе раскажам како Ким балансира шампањ на задникот. Ваууу кој талент, штета што не го поседувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Точка

Истакнат Член
20 декември 2013
41
69
318
Се осеќам ко неписмена... ама нели, не е срамота да прашаш, срамота е да не знаеш :D
Што функција имаат оние црно-белите квадратчиња што во последно време ги има на фискалните сметки? :unsure