Љубовни проблеми

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
ne pa pocni ti prvo mozebi ceka ti da zapocnes razgovpr pocni sto si kako si? pa te nema nesto na fb so praviv? ej pa dali si kafe? ajde ke ideme i na sladiled i ke vidis reakcija
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
nema da izglea napadno?
zosto sme samo fb prijateli ni zdravo si neame pisano
@Electra кажа мн добар пример за како да почнеш , и јас го имав истиот проблем, со мала разлика што предходно разменивме само 2 реченици, но една ден викам ма шта буде нека буде , и пишав , како си, неможам да се пожалам во врска сме 1 година :)
Сепак на крај краја ништо не губиш , прво тргни од себе , што би те привлекло ако некоја личност ти пише и што би сакал да ти пише
Со среќа и очекуваме добри вести
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Шо и да и пишиш можи да испадниш забеган ако ја погодиш во погрешен момент... така да ...:(
Пробај одоколу, лакувај некоја песна, некој статус, замоли ја да ти одговори нешто безвезе неутрално... Барај заедничка ситуација ако сакаш да не изгледаш нападно.
 

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
И цела година се влечиме..... Почнавме со ништо сериозно, ради обострано прекинати долги врски, продолживме со ништо. За после од нигде негде да се појави да ме побара, 2 месеци ми скида ѕвездице, пораки, јавувања, гушкања у јавност, правдања, бла бла бла .. ти реков ми рече. Покана за кафе, прифатена .. Идам јас на кафе ко да не се знаеме 2 збора не си разменивме ( што не било случај никогаш до тогаш ) ... И така фино лепо си појдовме дома "до следно гледање" .
Ми се свиѓа многу, ама ваквото однесување е хиероглифско за мене. :frantic
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И цела година се влечиме..... Почнавме со ништо сериозно, ради обострано прекинати долги врски, продолживме со ништо. За после од нигде негде да се појави да ме побара, 2 месеци ми скида ѕвездице, пораки, јавувања, гушкања у јавност, правдања, бла бла бла .. ти реков ми рече. Покана за кафе, прифатена .. Идам јас на кафе ко да не се знаеме 2 збора не си разменивме ( што не било случај никогаш до тогаш ) ... И така фино лепо си појдовме дома "до следно гледање" .
Ми се свиѓа многу, ама ваквото однесување е хиероглифско за мене. :frantic

Може да имал типот цревна инфекција па не му било до муабет... а може игра хард ту гет, тактика за која имам слушано од женска раја дека била делотворна... само година и кусур е веќе забегано. Е сега сигурно знае дека му се свиѓаш па игра пауер плеј да види до каде може да оди, незрела ствар, бегај од такви! Два месеци не се малку за да се дефинира некоја врска or lack of...
Мене ми е најјако кога ми се става веднаш на знаење шо и како... downside е што тие што веднаш ставаат на знаење на крај се испоставува дека се женски со ill repute:x, многу компликувани ова машко-женските односи а сега жените усвоија машки тактики а мажите женски и ништо не се знае повеќе:^)
Ако пак човек веднаш стави до знаење дека е загреан ризикува да влезе во нејзиниот пауер плеј....(facepalm) компликации...

Друга (иако помалку веројатна) можност е сеуште да ја истражува својата сексуалност и не е на чисто на која страна ќе отиде...or he`ll just swing both ways.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Butterfly^^

Loyal

Нов член
6 октомври 2014
16
6
3
32
Можеби вие ќе можете да ми помогнете. Дечко ми во recent search на FB случајно виде дека сум го гледала профилот на (да го наречеме бивши). И нормално не му дојде убаво, се ставам на негово место. Проблемот е што мене ме фати паника и ме фати неспремна и почнав да му кажувам изговори/лаги и тоа го налути уште повеќе отколку самиот чин. Криво ми е, но тој прави драма без потреба, сега вика дека не сака да зборува више со мене. А од друга страна осеќам дека работава се преубеличува за ништо и само чекам да му помине, што мислите вие што треба да направам?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Можеби вие ќе можете да ми помогнете. Дечко ми во recent search на FB случајно виде дека сум го гледала профилот на (да го наречеме бивши). И нормално не му дојде убаво, се ставам на негово место. Проблемот е што мене ме фати паника и ме фати неспремна и почнав да му кажувам изговори/лаги и тоа го налути уште повеќе отколку самиот чин. Криво ми е, но тој прави драма без потреба, сега вика дека не сака да зборува више со мене. А од друга страна осеќам дека работава се преубеличува за ништо и само чекам да му помине, што мислите вие што треба да направам?
Деактивирај си ФБ профил или батали го. Аман од врски кои зависат од Фејсбук профили. Ало луѓе .. приватен ЖИВОТ !!