Insanity workout

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Додека вежбам го кријам на екран времето,во спротивно многу ме деконцетира и само се замарам уште колку има до крајот.Ставам некој лист и вежбам.
Откако почнаа кардио абс иам неколку дена јаки болки во половината,претпоставка ми е дека не е размрдана со години.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Значи ја за викенд га завршују инсенити. Инсенити ви е стварно инсејн. Ако се прати правилно програма за вежбање и искхрану може да се симне мнооого килажа. Али наравно тај исхрана е малко незгодна пошто куде нас 30%-40% оф тија састојке за едења ги нема или су много скупи. Ја да ви кажу другари дека за 2 месеца сам ослабнаја 8 кила. Можеше много повише ама ја пусти да сам немој чашку и виљушку да гу оставу. Лето, ово-оно кафане сс другари натам наам и па успеја 8 кила да ослабну. Замислите малко да сам се стегнаја без тија кафане и тија литри пиво и ракију што сам ги испија. Сигуран сам дека тг би ослабнаја 15 кила али што да правиш пуста чашка. Иам еднога другара 2 ипол пута га е завршија инсенити и ослабнна едно 30 кила(мање-више 1-2 килца). Значи дечка нема да га препознаете кт би га познавале. Можу да ви кажу само трудите се не се предавајте има резултати 100%. Ја од септември сам и на тренинзи 5 пут недељно и ке почну инсенити па од ново значи мора да се турам више у форму да личу на тинејџера.
Dig Deeper !!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Подобра е T-25 од истиов тренер,тоа го увидов,овој програм е доста напорен и мислам дека не секој има толку кондиција и време секој ден да троши на него
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Пробајте со Табата луѓе. И Insanity e добар, ама Tabata (Hiit) срцето ти го прави челик. Почувсвувајте си го ритамот на срцето уште при првата серија.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Пробајте со Табата луѓе. И Insanity e добар, ама Tabata (Hiit) срцето ти го прави челик. Почувсвувајте си го ритамот на срцето уште при првата серија.
Ова едно видео најдов само...што поточно вежбаш?
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Ова едно видео најдов само...што поточно вежбаш?
Како мислиш што поточно вежбам? Табатата ја користам како кардио тренинг. Слични се вежбите со Insanity само што тука има трчање шпринтови некаде кратки. По 5 повторувања. За кондиција е топ исто.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Како мислиш што поточно вежбам? Табатата ја користам како кардио тренинг. Слични се вежбите со Insanity само што тука има трчање шпринтови некаде кратки. По 5 повторувања. За кондиција е топ исто.
Да ама најдов само едно видео од 45 минути
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Значи го има и под поимот HIIT, внимавај, за разлика од Insanity овде имаш одмор помежу секоја вежба. Имаш многу видеа, најди си некое со машко. Овие се секси ама многу се... Beginning LEVEL :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Значи го има и под поимот HIIT, внимавај, за разлика од Insanity овде имаш одмор помежу секоја вежба. Имаш многу видеа, најди си некое со машко. Овие се секси ама многу се... Beginning LEVEL :D
Мене Инсенити не ми ги исполни очекувањата има многу пропусти за кои не би пишувал,ќе прочепкам да видам за тие што викаш дека се погорен левел
 

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Мене Инсенити не ми ги исполни очекувањата има многу пропусти за кои не би пишувал,ќе прочепкам да видам за тие што викаш дека се погорен левел
Јас само давам идеа, а тебе Insanity ако ти дава резултати терај си го тоа. Искрено не е лесно и Insanity, барем ти знаеш најдобро, мене ми беше тешко, претешко минатото лето хахаха :)