Влегување во историја на телефон или компјутер

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Пред некој ден немав дома нет и од телефонот го користев wifi на соседите со кои не стоиме најдобро. Дали историјата на мојот телефон се испишувала и кај нив на нивниот компијутер?
Дали можат да дознаат кој го користел нивното wifi и што уклучувал тој што го користел односно дали можат да ја дознаат history на мојот телефон?
Извинете можда е глупо и нелогично прашањево но ме заинтересира
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ако знаат како да пребараат во логовите на рутерот можат да прочитаат буквално се` што правеле сите што биле закачени на тој рутер. Ама имај во предвид дека тоа и не е баш така лесно затоа што тоа е огромна листа и треба рачно да проверуваш и да споредуваш илјадници адреси.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ако знаат како да пребараат во логовите на рутерот можат да прочитаат буквално се` што правеле сите што биле закачени на тој рутер. Ама имај во предвид дека тоа и не е баш така лесно затоа што тоа е огромна листа и треба рачно да проверуваш и да споредуваш илјадници адреси.
А дали може ако ја избришам историјата од мојот телефон
или компијутер (лаптоп) да се изгуби и она што сум го отварал и кај нив
зошто сепак користев и фб па да не се дознае кој отварал и што отварал?
уште еднаш да речам дека прашањево можда е глупаво и нелогично
но ме интересира
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Toa што се чува како историја во браузер си стои во компјутер/телефон и сл. Тоа што се чува како лог во рутер останува во рутер. Значи ако избришеш историја од браузер логот од рутерот ќе си стои. Не знам што си се засекирал толку, никој нема толку време да пребарува по логови и просечен корисник не ни отвора таму, камо ли па да споредува адреси цел ден за да види дали некој друг се приклучил од негов вајрлес и што гледал.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec