Фан клуб: Манчестер Јунајтед

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ме интересира како ќе функционираат против шпанска екипа со оваа формација, дали ќе им одржиме лекција/она старомодно плескање по газето со влажен весник. :cool:
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Ме интересира како ќе функционираат против шпанска екипа со оваа формација, дали ќе им одржиме лекција/она старомодно плескање по газето со влажен весник. :cool:

Не беше баш лекција...
Задоволна од резултатот ама играта мора да биде подобра ако сакаме резултати и победи.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не беше баш лекција...
Задоволна од резултатот ама играта мора да биде подобра ако сакаме резултати и победи.

И самиот ван Гал изјави дека ова било најлошиот меч досега изигран, но јас не се сложувам, имаше пад на играта кога направи измени, едно 15тина минути не знаеја каде се наоѓаат, па се консолидираа.

Не секогаш оди во иста реченица убава игра и победа. Кога се оди на победа, не се бираат средствата. ;)
 

fighter

Староседелец
22 февруари 2012
26
27
613
Ајде уште малце до утакмицата ќе има ли газење или тешка ќе биде. :pusi
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Нареднава утакмица се освен победа е КАТАСТРОФА со големи букви!

И филозофот ако е доволно интелигентен нема да продолжи да игра со онаа негована формација со тројца назад. Затоа што нема доволно способни стопери, а и нема никаков резултат таа формација.

Нека игра со Смолинг и Рохо назад, очекувам првиот да ја држи одбраната, посебно против вакви екипи кои играат физички/на сила фудбал. Смолинг од сите дефанзивиц во Јунајтед има највисок процент на успешни (воздушни) дуели.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Никако !
Да не се осмелува да ја менува формацијата со тројца назад, за неутралните фанови на ПЛ е прекрасно бидејќи гарантира утакмици со многу голови и пресврти :zelen
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Никако !
Да не се осмелува да ја менува формацијата со тројца назад, за неутралните фанови на ПЛ е прекрасно бидејќи гарантира утакмици со многу голови и пресврти :zelen

Е шо сеа сакаш да го шутнат ван Гал и да напрај come-back Мојс... :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
“When you are the better team you have to win, We have had a lack of aggression in the first half, I think at that time we were much better. We kept the ball very well but didn’t do too much with it. We didn’t create many chances in the first half.
“Because of the lack of aggression we were losing 1-0 and then we changed that attitude in the second half. We did everything to win but it is very difficult. I have to say that Aston Villa did very well also.”

- Louis Van Gaal

Скоро идентично мислење имам како и тренерот ван Гал, така да јас сум almost van Gaal! :frantic