Сакам да кажам/Сакам да прашам

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
сакам да ви кажам......"Жена ми се разболе. Таа беше постојано нервозна, поради проблеми во работата, приватноста, нејзините неуспеси, проблеми со децата… Таа загуби 15 килограми и тежеше околу 40, а има само 35 години. Таа се стопи, постојано плачеше и беше разочарана од сè и од сите. Ништо не ја радуваше, постојано ја болеше главата, срцето, нервите во кичмата и ребрата. Спиеше лошо, не можеше да спие по цели ноќи и наутро беше уморна. Врската ни беше на работ. Убавината и одеше некаде, и се појавија подочници под очите, таа се опушти и престана да се грижи за себе. Таа одбиваше да снима филмови и воопшто ги одбиваше сите улоги. Јас изгубив надеж и мислев дека наскоро ќе се разделиме…но потоа решив да дејствувам. Ја имам најубавата жена во светот. Таа е идеал на повеќе од половина жени и мажи на земјата, а мене ми дозволила да спијам до неа и да ја прегрнувам. Почнав да ја преплавувам со цвеќиња, бакнежи и комплименти. Правев и изненадувања, и уживав секоја минута. Правев и подароци и живеев заради неа. Им зборував на луѓето само за неа. Сите теми се сведува на неа и ја фалев пред моите и нашите заеднички пријатели. Нема да поверувате – таа стана поубава отколку што беше порано. Внесе тежина, престана да се нервира и ме бакнуваше посилно отколку порано. Јас дури и не знаев дека таа може ТАКА да бакнува. И сфатив едно: ЖЕНАТА е одраз на мажот. АКО ја сакам ДО бескрај, ТАА ЌЕ возврати со истото!" - совет од Бред Пит!
најубавото нешто што сум го прочитала досега... :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and diva orhideja

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Сакам да знам кој е админ на форумов? морам нешто да го прашам
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Престанете со бришење,и така не сте нешто ажурни во тој дел,па барем ке биде малку поинтересен форумов.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Бидејки ме заинтересира,ја замолувам како најкомпетентна од оваа област MissChievous да даде одговор бидејки се уште должи а вети дека ќе одговори.

Гледам дека уште те мачи ова, па да ти одговорам: не знам. Ако дознаам, ќе напишам во темата.
 

Точка

Истакнат Член
20 декември 2013
41
69
318
Абе остана нешто по другите градови, или сите Прилеп испозаминаа? :)
 

Lillian

Истакнат Член
7 април 2013
198
263
163
Така е ,најлесно,Бриши.
ready_your_hands_for_a_facepalm_marathon_part_2_640_27.jpg