На која религија припаѓате?

Од која религија сте ?

  • Католичка

    Гласови: 2 1.5%
  • Православна

    Гласови: 94 71.8%
  • Муслиман

    Гласови: 4 3.1%
  • Не верувам

    Гласови: 25 19.1%
  • Друга религија/секта (ќе наведам во мислење)

    Гласови: 6 4.6%

  • Вкупно гласале
    131

Авраам

Староседелец
11 јуни 2013
22
9
603
41
Јас сум роден и израснат православен христијанин ама во последно време губам верба во религијата бидејки никакви молитви не ми помогнале и господ не ми донел ништо!!
Прифати ја Божјата волја и Бога во своето срце. Молитвите не се направени за да ти донесат нешто, молитивите служат за да му се помолиш и да му се заблагодариш на Бога за секој ден кој што го живееш и за се` она што те снашло. Моли се на Бога вистински и тој ќе ти возврати со прекрасен дар, но никогаш не сомневај се во Божјата волја.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Јас сум роден и израснат православен христијанин ама во последно време губам верба во религијата бидејки никакви молитви не ми помогнале и господ не ми донел ништо!!

gospod ti dava uteha i pribeziste ne moze toj da ti gi resi site tvoi problemi, site imame golemi iscekuvanja ama treba sa mi da gi srabotime
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Православен Христијанин
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Јас сум роден и израснат православен христијанин ама во последно време губам верба во религијата бидејки никакви молитви не ми помогнале и господ не ми донел ништо!!
Не можеш да си роден христијанин. Никој не се родил таков. Никој не се родил македонец, православен, муслиман, будист, чеченец.
Си се родил како човек. Секоја друга припадност е вештачка.
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Религија - диносаурус,постои уште пред да постои човек.:)
 

Desert Rose

Нов член
20 јуни 2014
17
8
3
45
Na Islamot fala mu na Allah. Site lugje se ragjame kako muslimani po negova promisla, i na kraj kaj nego se vrakame.
 

Idiot

Староседелец
5 март 2013
317
231
1,053
Muppet Show
Na Islamot fala mu na Allah. Site lugje se ragjame kako muslimani po negova promisla, i na kraj kaj nego se vrakame.
Никој не се раѓа ни како муслиман ни како христијанин ни како припадник на ниедна вера. Ако твојот избор е муслиман, тоа е твој избор, и никој нема право тоа да ти го оспори, исто како што и ти немаш право да го оспориш туѓото право да некој биде христијани, јудаист, будист, атеист......
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Чистокрвен христијанин,со потврда од ДНК тестот од моите предци,и близок роднина на Филип втори! Повели....:)