Македонска музика

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Од секогаш меѓу поомилените бендови ми биле Новиот Почеток, особено нивниот последен албум Melancholic Machine (2012).


Зад нив имаат уште 2 албуми: Агнозија (2009) и Еволуцијата Би Требало Да Започне Сега (2006).
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@MissChievous мене само Агнозија ми беше така подобар од нив. Другите што знам, ко со сила да сакаат да звучат тврдо, а и вокалот им е многу писклив.

Мене овие ми се меѓу поомилените бендови. Немаат нешто многу песни на јутјуб, имаат издадено два албума (кои што малку е тешко да ги најдеш сега по нет) и нешто се шушкаше дека ќе имаат нешто ново. Ова нешто ко под влијание на старите Deftones, ама добро звучат.


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Thrashbt and Ghtalpo

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
@MissChievous мене само Агнозија ми беше така подобар од нив. Другите што знам, ко со сила да сакаат да звучат тврдо, а и вокалот им е многу писклив.

Уфф, воопшто не звучат тврдо (мислам, не се трудат), баш си се поп панк рокче. И Агнозија ми се допаѓа, што знам, комплет ми се супер како бенд. Ми се допаѓаат и Фонија каде што тапанарот (језда мислам дека повеќе не е дел од НП) на Новиот Почеток свири гитара и пее. Имаат 4 албуми зад себе: Параноја (2008), Петар Пан Синдром (2010), Зелен Сончев Ден (2012) и Мојот Пекол (2013).

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Special

Истакнат Член
22 август 2013
47
19
108
Во последно време доста почнав македоснко да слушам.Со новиве закони за пуштање мк музика на телевизииве почнав повеќе да ги заслушувам порано само пуштиш VH1 и крај:) еве нешто од мене што ми се врти цело време во глава