Ракомет

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Најдобрата утакмица на Вардар беше ова,од 5 негатива извадивме нерешено на крај можеше и победа ама добро доволно е и ова бидејќи на 2та фаворити во групата им земавме бод.Ама затоа против Тун мора 2 пати да се победи и Металург барем еднаш а зашто не и 2 пати. За атмосферата немам зборови,јас дома што гледав се осеќав како во сала да сум,да погодевме на крај мислам дека салата ќе се срушеше:zelen.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba and Kisserboy

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Металург - Вардар 22:27. Историски меч, за прв пат 2 клуба од ист град играа меѓу себе во лига на шампиони. Металург требаше да биде домаќин демек ама 500 Комити ја надвикаа цела сала која беше полна со позери и цело време ќутеа и почнаа да си одат на 10 минути пред крај зашто видоа што му се случи на нивниот шампион.
Подолгата клупа на Вардар и стравот во рацете на играчите на Металург одллучија, кај Металург само Атман играше како што знае и даде 7 гола а другиве сите беа под просек. Крилата за кои толку многу викаат дека се најдобрите ги немаше никаде, Манасков и Георгиевски заедно дадоа 4 голови, тоа се тие најдобрите.
Станиќ влезе во игра малце и прими неколку голови после тоа не го ни видовме на гол, од другата страна па дебелкото имаше своја вечер, не можеше гол да му се даде.
Кај Вардар Дибиров со 8 голови беше најдобар од тие 8 голови 3 беа ремек дело, како само си играше со голманите на Металург.
Следната на 24ти не знам што ќе се случува, картите се продадени уште денес, купив карта меѓу последните во 3 саат дури. Уште нешто, ако играчите на Металург се плашеа да шутнат на гол кога беа домаќини, што ли ќе им се случи со 6000 Вардарци во сала?:zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Утре во Охрид почнуваат полуфиналињата од купот. Металург против Зомимак и Вардар против Тинекс Пролет. Вардар после поразот од Металург ја изгуби титулата ама затоа купот не е изгубен уште. Металург има шанса за две титули оваа година, од следната сезона во Лигата на шампиони Металург ќе оди директно во групи. Утре првата утакмица е од 15:00 и после тоа од 17:45, а финалето е во недела од 17:45. Пренос ќе има на мтв со неписмените коментатори :zelen.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Утре од 17:45 Металург - Вардар во финалето од купот. Тренинг утакмица за Металург, 31:25 победа против Зомимак. Во првите минути беше интересно после тоа доминација на Металург. Вардар цело полувреме се мачеше со Пролет, ептен слаба одбрана играа, на полувреме беше 12:9 за Вардар, после во второ малце подобра игра за конечни 31:20.
Според мене утре Металург победува, Вардар ќе почека до следната сезона за две титули. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Каков баксуз сум :rofl реков Вардар нема да го освои купов а тие победија. 30:28 победа над Металург, одбраната ја реши утакмицата, а не како вчера без одбрана играа. Металург при крајот се доближи на 1 разлика ама не издржаа и направија неколку клучни грешки. Заслужена победа на Вардар ама купов ништо не значи кога ја нема и титулата од лигата :( :).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Се знаеше дека Вардар ќе победи, на Металург не им требаше ваква безвредна титула и шо ако Вардар ја впиша 9 куп титула кога ќе оди преку кфалификации за ЕХФ ЛШ. Само еден е Металург :D
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Како и што очекував Кил го елиминира Веспрем, нешто не посебен меч нема што да се зборува.
Барселона елиминирана од Фленсбург на пенали...многу интересен меч со премногу голови. Чире се докажа и мислам дека изигра натпревар каде покажа колку вреди слично како на тој Вардар.
Барселона - Веспрем штотуку го изиграа натпреварот за бронзен медал, малку голови но неизвесно до самиот крај. Карабатич во последните секунди го запечати резултатот на 2 разлика, но според мене беше под пасивен...голема грешка на судиите проследена со свирежи.
За 40тина минути се игра финалето на Лигата на шампиони помеѓу џерманците Кил и Фленсбург.
Како и што пишав претходно Кил е фаворит од самиот почеток.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Разочаран затоа што Кил не успеа да победи, страсен навивач сум на Кил али то е то како и секој нормален човек му ја честитам титулата на Фленсбург, а Барселона навистина разочара 5,6 гола разлика му ја стопи еден Фленсбург кој што реално е за класа подолу од Барса, па и од Кил. Како и да е се случи тоа што се случи. 1 ФЛЕНСБУРГ 2. КИЛ 3. БАРСЕЛОНА 4. ВЕСПРЕМ. И уште еднаш Германска доминација !! :)
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Кој е најдобар стрелец на лигава?