Опишете ја вашата сакана личност

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Вештачко црна коса(природно костенлива), интересни светли кафеави очиња, полнички уснички, прекрасни обравчиња. Висока околу 163 цм, прекрасно деколте, и малку вон димензија задник(во моја корист). За килажата не можам да кажам, затоа што секогаш варира. Зависи од годишното време, и зависни дали е бремена или не :)
Внатрешни особини... прекрасна личност, со свои интересни маани.
Знае да биде инаетлива, некогаш знае да биде и попуслива. Романтична личност (на свој начин). На моменти нежна, а на моменти груба(тоа зависи од мојата поставеност).
Добар слушател, и прекрасен соговорник. Посветен пријател.
Палава...насмеана.
Кога е лута, молчи. Кога е тажна, молчи. Кога плаче, молчи.
Потребен и е нејзин простор, и тоа е конкретно откако ќе се разбуди до 12 часот. Тоа е времето кое го посветува на себе. Весници, вести, филмчиња, маникир педикир, чупање веѓи...
Сака да биде средена, и секогаш се жали за нејзината облека. На почетокот ме нервираше сега ми е смешно.
„Ова не ми стои“, „Ова многу ми се скуси со перење“, „Види, тука не е убаво кроено“... и се’ со ред :)
Се’ на се’...одлична личност.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Која сакана личност?
Има многу личности кои ги сакам.
Неограничена сум.
Да почнам???
Нема да има крај ова.
Не почнувам.
Во секој случај сите се посебни на свој начин.
Повеќе сакани личности?
А темата е поставена во љубов и секс :^)
Љубител на полигамија???
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
:rolleyes:
Да,ми се случило да имам период со повеке сакани личности,кога ми биле измешани чувствата,па и кога не ми биле.
И не се сметам за љубител на полигамија:wub
Он топик....
Да го опишам? .....Недостижен.
Од непознати причини.
Друга не постои.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius

Metalec

Полноправен Член
1 јуни 2014
36
33
18
33
Vnatresni:Dobra,srmezliva,ambiciozna
Nadvoresni:Kafeavi oci,prosecna visina,dolga kafeava kosa itn.
I nabitno e deka ke mi ostane sekogas vo srceto i nema da a zabravum. <33333333
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Плав е, со кафени очи, музичар е , со убави заби и големи трепавици(за шо му завидувам (inlove)) добар е, интелегентен, со добар вкус за музика, добар слушател е со оглед на тоа дека јас сум добар зборувач , нежен и културен и стварно нема доволно епитети да го опишам, а несакам да звучи како нестварен ,ама Тој навистина е мојата најсакана половина и многу сум среќна што го имам.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
It would be Me, only with tits.

loading.gif


Search mode still on.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and MoonFairy

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Пошто ја немам моментално, може да опишам каква сакам да биде таа личност?
Може се разбира :)

Изглед не толку битен, само по можност да не биде плав... (ок може и да има убава насмевка, да има дупчиња на образите кога се смее).
Смислата за хумор е на прво место, ако ме смее ќе преминам и преку плавата коса, следно мора да гледа филмови зошто во спротивно многу време ќе поминува сам или ќе се досадува покрај мене. Некои крими мистерии пример... И по можност да ќути за време гледање : ))
Да следи серија А од италијанска лига, може да ги сака Интер пример ко градски ривал на Милан па тука да имаме контрења и добра навивачка атмосфера :D Да го занимаат мистерии, крими приказни, колења, убиства и самоубиства, па да ми раскажува случки за паранормални појави, за средби со марсовци, духови, сеништа и самовили, па може да ми направи една романтична ескурзија до некоја проколната куќа место вечер во кафана на пример...
Да биде нешто тук таму сличен на мене на кратко, зошто не ми свиѓа баш тоа ,спротивностите се привлекуваат,.
Да игра шах, карти, ризик, да сака деца и животни (луѓе не мора) и тн и тн...
(Знам дека нешто битно испуштив)
:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991 and Outrider