Pink Floyd

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Да не коментирам дека ова е нешто вон временско, како ние што учиме за бетовен, моцарт така идните генерации ќе учат за floyd, муабетот ми е дали сте го осетиле моментот овие албуми да ги слушате на винил? тоа дава опасен шмек и некој посебен филинг...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
Пинк Флојд е можеби единствениот бенд за кој вечно ќе жалам што не сум ги видел во живо. Сите концерти на јутуб им ги имам изгледано, кои спектакли човече... показател за тоа колку се јаки како музичари е што лајв верзиите од нивните песни им се секогаш подобри од студиските верзии. Солото на Comfortably Numb на PULSE е нешто неописливо.

Ах како не се родив порано, ги испуштив во 2005та кога се обединија за последен пат, потоа Рик Рајт почина и тука заврши приказната на Пинк Флојд иако Гилмор и Вотерс уште тераат.

:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Emma.T, redhead and Saladin

Nefertiti

Нов член
19 јануари 2013
7
15
3
жалосно што денешнава младина не е доволно едуцирана за ваквите бендови па се ориентираат да слушаат срања како ријана и таквите од нејзин калибар ....
Пинк Флоид е мелем за уши .
кога би морала да издвојам најдобри песни од нив тоа би биле " Wish u were here " и "Shine on u crazy diamond ".
иииииии то .
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Даунлоадира ми се цела дискографија на Пинк Флоид ск у момент
Мноо сам хепи еј : ) т'мн ке ручам и ке уживам у тј розеф чудесен звук, ах..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba and Anakin

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Кога ми треба нешто тивко и психоделично, на пример за тмурни врнежливи денови се супер :)
 

Bleach

Истакнат Член
23 декември 2012
146
257
173
Heart-Shaped Coffin
rock-n-roll-is-freedom.tumblr.com
Не се опишуваат со зборови великаниве! Секој збор е излишен.
Безвременски се.

I've got electric light.
And I've got second sight.
And amazing powers of observation.
And that is how I know
When I try to get through
On the telephone to you
There'll be nobody home.
I've got wild staring eyes.
And I've got a strong urge to fly.
But I got nowhere to fly to.

~~~
Концертов е нешто ненадминливо!