Бојадисување на косата со степ

Ја имате бојадисано косата со степ?


  • Вкупно гласале
    12
  • Poll closed .

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Нитро разреѓивач, друго не верују дека ќе га извади. Или пробај, зовриј воду у некоју шерпу, и стави гу косу да изврие :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
И после Американците биле за жалење. Ох, Боже. Овие нашиве се мачкаат со кока-кола за да спречат СПБ и трудноќа, со степ се фарбаат, секој трет умрел зашто седел на бетон и се преладил или го фатила промаја... ама не, америте се глупи.

Ах бе Бобо, па ова од кај Америте некоја мода е. Отвори на Youtube, имаш еден куп туторијали како да исфарбате коса со степ (nod)
 

Јаболче

Полноправен Член
8 октомври 2013
30
23
8
38
Не ми е јасно какво време дошло со Степ да се фарба коса?! У мое време стававме на рака и го лижевме - ако збориме за истиот степ за сокови на растварање. Претпоставувам со хидроген или со неколку миења би се извадило?
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Не ми е јасно какво време дошло со Степ да се фарба коса?! У мое време стававме на рака и го лижевме - ако збориме за истиот степ за сокови на растварање. Претпоставувам со хидроген или со неколку миења би се извадило?

Да, да. За истите станува збор. Ама сега ко демек да не се уништувала косата со фарбање овие не штетеле. :giggle
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Добро бе до толку криза фати со степ да се бојадисуваш? А побогативе девојчина што прават, со сок за растварање се мијат место шампон?
Дај ако ти е криза,одма ти донирам 150 денари за фарба.Дај ми трансакциона да ти уплатам.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
:D:D:D

И Јованка Броз умре у цутот на младоста, што нема веза со муабетов, исто ко што темава нема врска со било што релевантно.
Туку, ај да не бидам хејтер...не сум се фарбала со степ, нема да се фарбам никад и нема да гласам на избори.
ЌАО!
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Најубаво отиди си на фризер,сигурно имаат некои средства што можат да ти помогнат.
Не сум се фарбала никогаш со степ ни со никакви фарби до сеа,немам искуство да споделам.
Но претпоставувам со повеќе миење на косата, бојата ќе ти се измие...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: мимис

MimeQueen

Полноправен Член
13 јануари 2014
86
41
18
25
Не користам.Една моја пријателка се фарба со степ но сите степчиња се бришат веднаш(1недела) ама црвената стои 2-3 недели.Сепак и за главата не чини!
 

jessiej

Нов член
3 мај 2014
16
5
3
23
Не користам.Една моја пријателка се фарба со степ но сите степчиња се бришат веднаш(1недела) ама црвената стои 2-3 недели.Сепак и за главата не чини!
Јас се фарбав со црвен степ и еве веќе 8 месеци ми стои.