Љубовни проблеми

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Молчењето некогаш заменува 1000 зборови.Таму каде има хемија и летаат пеперутки нема потреба од зборење,се си доаѓа само по себе.Мое мислење е да си се држиш достоинствено а ако и тој те посакува остави на него да ја среди работата.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Молчењето некогаш заменува 1000 зборови.Таму каде има хемија и летаат пеперутки нема потреба од зборење,се си доаѓа само по себе.Мое мислење е да си се држиш достоинствено а ако и тој те посакува остави на него да ја среди работата.
Moлчењето заменува милион зборови кога и двајцата знаат веќе каде се. Вака ако у старт се удри ќутенката и се чека целосно другата страна да преземе се`, голема е шансата да си останат стари моми.
Арно што ме разбра :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, Outrider and Coci8

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Се плашам да бидам во врска.. Незнам до што е, но дефинитивно до чувствата не е.
Сум била во врска повеќе пати и секогаш истата прикаска.. Јас раскинувам заради икс причини ( а ни самата незнам кои се).
Се е супер на почеток, запознавање ова она, комуникативна сум и се е океј, но јас и кога ми значи личноста ја оттргнувам од себе. Едноставно не можам.
И сега сум на работ да го направам истото..... :(
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Се плашам да бидам во врска.. Незнам до што е, но дефинитивно до чувствата не е.
Сум била во врска повеќе пати и секогаш истата прикаска.. Јас раскинувам заради икс причини ( а ни самата незнам кои се).
Се е супер на почеток, запознавање ова она, комуникативна сум и се е океј, но јас и кога ми значи личноста ја оттргнувам од себе. Едноставно не можам.
И сега сум на работ да го направам истото..... :(

Залап.....упс......:zelen
You are only a woman, so it comes natural.:kafe

Којзнае, може се работело за полу-врски каде што после извесно време настанува инфлација, се губи сексуалниот порив, емоциите стивнуваат, заедничкиот социјален хабитат завршува (средно, факс, работа) и прашањето `што сега` доаѓа јавајќи на блед коњ...
Појаснување, полу-врски се врски каде нема заедничко живење и плаќање сметки, hence имаат само половина од заедничките предизвици, ако и толку.:)
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Се плашам да бидам во врска.. Незнам до што е, но дефинитивно до чувствата не е.
Сум била во врска повеќе пати и секогаш истата прикаска.. Јас раскинувам заради икс причини ( а ни самата незнам кои се).
Се е супер на почеток, запознавање ова она, комуникативна сум и се е океј, но јас и кога ми значи личноста ја оттргнувам од себе. Едноставно не можам.
И сега сум на работ да го направам истото..... :(

Таква си - толку.
Неможеш да се сменеш не барем на тие години. Познавам луѓе што нејкат врска сакат да бидат со секој и во секое време, сакаат ''исполнетос'' сакат да бидат и сами и во друштво ,едноставно таква си неможеш да си помогнеш освен парите ако не те завртат.

Мој совет, не си го негирај своето, оди со кого сакаш и кога сакаш, уживај во животот. Не ти треба врска
 

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Таква си - толку.
Неможеш да се сменеш не барем на тие години. Познавам луѓе што нејкат врска сакат да бидат со секој и во секое време, сакаат ''исполнетос'' сакат да бидат и сами и во друштво ,едноставно таква си неможеш да си помогнеш освен парите ако не те завртат.

Мој совет, не си го негирај своето, оди со кого сакаш и кога сакаш, уживај во животот. Не ти треба врска

Не сакам да бидам со секој и во секое време, сакам да бидам со тој „еден“ во секое време. Знам дека сум млада и има време за таква врска, но не ми се ужива веќе на тој начин.

И сега ова не дека јас не сум стрплива да ми се случи љубов .... Чувствата се обострани, ама ете има нешто шо мене како и секогаш не ми штима.
Парите да ме завртат ... Хех, жена сум и би сакала да се возам во убава кола итн ... , али ако нема 2 грама мозок ако сака и шеик од Катар нека биде не е вреден за муабет. Боље 2-3 реченици муабет него дијамантски прстен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиСашко