Толкување на сонови

MMMMM

Нов член
7 февруари 2014
2
3
3
37
Сонував како косата ми беше сплетена во плетенки и јас ја отпетелував.

Нека ми пише некој што значи тоа?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Коса во сон преставуваат мисли,сплетена или собрана коса значи ти биле средени мислите,смирена и сталожена,
распуштањето на костата значи дека ќе бидеш исфрлена од колосек со мислите,нервоза со која ќе се изватиш од такт.

Јас мислам дека треба да добиеш!
Не се секирај ништо страшно.:giggle
 

MMMMM

Нов член
7 февруари 2014
2
3
3
37
Коса во сон преставуваат мисли,сплетена или собрана коса значи ти биле средени мислите,смирена и сталожена,
распуштањето на костата значи дека ќе бидеш исфрлена од колосек со мислите,нервоза со која ќе се изватиш од такт.

Јас мислам дека треба да добиеш!
Не се секирај ништо страшно.:giggle

Ти благодарам на одговорот.

Баш треба и да добијам. Видиш,погоди :giggle(bravo)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica and Ghtalpo

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Што значи да ти се јави мртовец на телефон и да те вика на кафе ? (:|
Ако слушаш соновници значи дека сака да те земе на оној свет или некој друг од твоите блиски.
Ако ме слушаш мене што не верувам во вакви бла-бла работи, тогаш само си мислела на тој мртовец и ти недостига.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah

flamers

Нов член
31 март 2014
1
0
1
28
може ли некој да ми каже што значи ако сонуваш каде што се држиш за рака со другар?
 

KodaR

Нов член
4 април 2014
6
1
1
27
може некој да ми каже што значи сонување апокалипса?
 

shakira12345

Нов член
1 јуни 2014
1
0
1
37
ве молам ми треба едно толкување на сон многу ми е важно сонував дека некој пукал во мајками тој на сон го викав татко мајками бесе ранета во болница јас ојдов да ја посетам таму таја многу лошо изгледаше мислев дека ке починит и мислам дека оздраве ама се сјкавам само знам дека не почина
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
ве молам ми треба едно толкување на сон многу ми е важно сонував дека некој пукал во мајками тој на сон го викав татко мајками бесе ранета во болница јас ојдов да ја посетам таму таја многу лошо изгледаше мислев дека ке починит и мислам дека оздраве ама се сјкавам само знам дека не почина
Ништо страшно,глас некој ќе слушнете.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk