Сакам да кажам/Сакам да прашам

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Денов - емоционален ролеркостер.
Балансот кој ми е потребен речиси и да го нема.
Сосема обични, секојдневни разговори знаат да го извадат најдоброто, најлошото, најстрашното и најскриеното од човека.
Сечиј страв демне некаде во длабочината на нашите мисли, и моментот кога истиот некако ќе подисплива на површина, се пресекуваме и го враќаме од кај што дошол бидејќи не сме спремни да го „слушнеме“ гласно.
Ведро, весело пладне и чудна вечер.
Една тажна животна приказна и еден навидум обичен муабет.
Братучед ми пораснал. Го нема малото дете што плачеше и се припиваше до мене секојпат кога по негов избор ќе му ја пуштев Самара. Денеска гордо ми изјави дека дада му никој не смеел да ја дира и дека од неа научил премногу работи што го правеле она што е денес.
И се збунив, ме пресече во корен, па го прикрив тоа онака како најдобро знам - со шега. Мал е де, 15ка раситнил, што знае тој за „она што е денес“.
Тој расне, јас созревам, нашите стареат. И ова е момент кога се соочувам со еден страв, и сакам да се вратат тие мали деца што бевме, и нашите да ги немаат тие неколку ситни, почетнички брчки, а Самара пак да ни е најголемиот страв.
Но тркалото вртоглаво врти.
Денешниве „празници“ и гестови се толку смешни, минијатурни и бесмислени во споредба со неколкуте реченици што ми врзаа шамари.

Лав из ин ди ер, пропратено со слика од лав во воздух. Зашто сме иновативни bad joke eels.
Ми треба омиленото нескафе, аналгин, комедија и сон.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Секој пат кога ќе видам во ЈСП „Скопје - Град без насилство“ ми се иде онака у фаца да му се исмеам на „креаторот“ на пораката.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Додека ние малдите седиме и немо молчиме пензионерте добија уште еден ден гага возење во ЈСП абе да ти е мерак да си пензионер во државава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica and Prashina

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
Сакам да кажам дека сакам кога се чувствувам среќно и без некоја посебна причина. Самото постоење ме прави среќна.
Бидете среќни и без причина, само така ќе придонесете и некој друг да биде среќен.
Некој е среќен можеби затоа што вие постоите. ;)
Имајте убав остаток од вечерта.(wave)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не ми е гајле ако е cheesy, corny, tacky or whatever, и иако му кажувам секој ден најискрено од се срце по милијарда пати, пак ќе кажам дека НАЈМНОГУ ГО САКАМ. Let em wonder how we got this far cause I don't really need to wonder at all, yeah after all this time...

 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
1625465_10201483707276115_1934348138_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler and Змејче