Емоционално искористување

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Дали некогаш сте се запрашале дали претставува искористување кога добивате или давате совет за заборавање на љубениот со друг партнер?
Колку пати сте ја чуле поговорката "Клин со клин се избива" и сте размислиле како би ви било Вам кога некој би влегол во врска за да заборави друг?

Ако ја подржувате поговоркава и сте оствариле врска само да заборавите друг, како се одвивала или завршила истата?
Со хепи енд или со повторно враќање кај непреболениот?
 

iDeposito

Староседелец
29 февруари 2012
47
63
1,028
35
Скопје
Не искористувам никого за да ја заборавам мојата катастрофална бивша врска, се справувам самиот себеси со емоциите.
Тргнувам од моја страна, како би ми било мене да ме искористуваат ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Поради тоа што сум знаела дека ме сака, сум го искористувала за да добијам материјало и нематеријално! Ја дознав и слабата точка и му зедов се!
Фала многу, пријатно!
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Тоа во секој случај не би било врска, туку секс за една вечер. Нема што да влагам у друга врска за да заборавам некоја џампрда од минатото.
Поради тоа што сум знаела дека ме сака, сум го искористувала за да добијам материјало и нематеријално! Ја дознав и слабата точка и му зедов се!
Фала многу, пријатно!
Значи дечко ти бил газда на General Motors, интересно. Пошто нели корпорацијата од Детроит пропадна пред извесно време ради твоите предвидувања на слабите точки.
Мислам, дајте бидете реални и признајте си ги слабостите без изведување бесни глисти.
И да, текстов личи као да е напишан од 17-19 годишно девојче.

П.С Џими Хофа е закопан у тмелите на General Motors
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Реми

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Тоа во секој случај не би било врска, туку секс за една вечер. Нема што да влагам у друга врска за да заборавам некоја џампрда од минатото.

Значи дечко ти бил газда на General Motors, интересно. Пошто нели корпорацијата од Детроит пропадна пред извесно време ради твоите предвидувања на слабите точки.
Мислам, дајте бидете реални и признајте си ги слабостите без изведување бесни глисти.
И да, текстов личи као да е напишан од 17-19 годишно девојче.

П.С Џими Хофа е закопан у тмелите на General Motors

Затоа и пропаднаа. :)
Темелите не го издржаа неговото децениско скапување.
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Затоа и пропаднаа. :)
Темелите не го издржаа неговото децениско скапување.
Ниту темелите на Хабсбуршката монархија не издржале и таа завршила неславно. А скапувањето на туѓ грб, најубаво го осеќа оној кој на крајот останува сам...пред компјутер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Реми

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Поради тоа што сум знаела дека ме сака, сум го искористувала за да добијам материјало и нематеријално! Ја дознав и слабата точка и му зедов се!
Фала многу, пријатно!

(facepalm) Знам дека е старо мислењево ама (facepalm). Само толку.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Никогаш не сум некого емоционално искористувала, но сум била емоционално искористена. Моето чувство на спознавање на ситуацијата беше грозно, а неговото каење (или добра глума). Човек кога се впушта во таква ситуација да искористи некого треба да смета дека може да предизвика колапс на другиот со трајни последици, ако на другиот му се случи вљубување. Голем е гревот ако си играме со нечии емоции само за да си го набилдаме егото.
Емоционално искористување е најтешкото искористување во животот. Тоа обично долго трае, и тешко ќе го препознаете. Нема хепи енд.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Авраам

Староседелец
11 јуни 2013
22
9
603
41
Тоа го прават само несвети луѓе. Емоциите се светост со која не смее да се играме. Јас не искористувам и несакам да ме искористуваат, чистата душа е најбитна!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: HAZARDER and Prashina

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Тоа го прават само несвети луѓе. Емоциите се светост со која не смее да се играме. Јас не искористувам и несакам да ме искористуваат, чистата душа е најбитна!


Кога ќе ти покажат 500 евра у живо, сите емоции ти се будат ак треба ќе ебеш и баба од 70 години.

Абре, не влегуваме у европа така. : )