Љубомора

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Имам самодоверба , знам колку вредам , па така да не се замарам со љубомора. Со Онаа љубовната си немав проблем ич ама дека дечко ми е љубоморен на мене па некогаш за да види како е , му правам ситни сценички и ќе се уфилмам и се забравам дека намерно ги правам. После си викам ајде олади глава ова не е на арно:):) Ако се почувствувам загрозено , нормално ќе се осети љубомора, ама зошто како што кажав знам колку вредам не обрнувам многу внимание на тоа каква типка прошла до нас, па дали ја погледнал или и намигнал или не знам ушште што , слободно нека се осмели да ме изгуби.. :) подобро сега отколку после:)
 

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
30
не се сеќавам кога последен пат сум почувствувал љубомора кон некого за нешто.. никогаш не сум го посакувал туѓото ама затоа сум голем егоист и секогаш се обидувам да се прикажам во подобро светло :D
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Не сум љубоморна на ништо и на никој.
Можеби сум љубоморна само кога сум во врска,но љубоморна со усул :) Не претерувам,не правам сцени,не глумам лудило, но сепак постои таа мала доза на љубомора,што мислам дека е и нормална.
 

Arhangel Uril

Нов член
10 декември 2013
18
5
3
32
Skopje
не се сеќавам кога последен пат сум почувствувал љубомора кон некого за нешто.. никогаш не сум го посакувал туѓото ама затоа сум голем егоист и секогаш се обидувам да се прикажам во подобро светло :D

слично како Луцифер во Библијата.. прочитај некоја друга книга, биди кроток, не биди оток со твојот поток (мислење)
 

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
30
не сум ја читал библијата па затоа и не сум запознаен баш со ликот на Луцифер.. нели тој беше оној кој љубомореше на господовата моќ ?
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Извор на сфако зло на овуј планету е љубомора
Завидлук,завидлук бе haha завидкромид.Колко фамилие растурени,другарстфа,врске збок овуј карактеристику
Неправда бе, као демек, имаш ти немам јас, лева патика

Кд е у питање љубомора у врску, она може да се стекне и за време на врску, а пред тој да не е имало ич.Предуслоф за љубомору е и сама карактеристика, вродена, од увек некој си е такф,такф ке си и остане
Е ск за тој дека може да се стекне, овакој
Фатиф се фино лепо,сфе под конац иде, иксача он сс другари, она сс другарке ретко и ск њума(женско как женско : ) да се разберемо не сам шовиниста, не мислу дека само женски су љубоморни, мушка љубомора е још погадна.Али што ми беше муабет, а да, и ск као демек зшто он да искача кд она и такој не искача сс другарке и му забрани да искача, прво почне сс карање, па ако е он папучар или па има мини папучарски манири, ке гу послуша али под некој услоф, например и на њума он да ву забрани нешто
И такој почиња срање и карање у врску, да ти јебем бре врску сс бранење на стфари, да не смее до другарку да отиде, да не искача
Да не иде куде што има присустфо на било какфо мушко/женско
Овој га кажују од што знам за овакф пример, видеја сам
Али никад не сам осетија на сфоју кожу никакфу забрану од моју или од друу страну, али сфе у рамки на дозволено
Дозволено не од некој кодекс него од општу културу, нема правила,сс само тој нема ни кршење на правила, нели нема ги

Едит: Ја ск виде дека сам улетеја у психологију, мислеше да напишу за љубомору у тему сместена у форум за љубаф и секс
Saladin ако моеш пребаци ми га тамо мислење, хфала : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
parvati, треба процедура за да се префрли едно мислење од еден подфорум/тема во друг/а.
Ќе треба првин да се оддели твоево мислење во нова тема во соодветниот подфорум, па да се спојува без да се оставаат пренасочувања на темата, па да се бира која тема кон која се спојува, итн итн.
Ако сакаш, слободно копирај си го мислењето во темата за љубомора во врската. Мислам дека никому не би пречело што е два пати пишано, па евентуално ако сакаш, јас ќе го избришам од оваа тема за да си е само таму кај што си мислел да пишеш, иако ни овде не пречи, ниту е оф топик.
Љубомората во врска е еден од поопасните, деструктивни подвидови на љубомората. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Орајт Електра, сфаќам
Не не, ти ми љубомориш на овакфо мое размислување затој нејќеш да ми га пребациш мислење, знам:zelen

Сфако зло почиња од љубомору,тој е тај карактеристика дубоко врежана у нашу човечку де ен ка
Ја глеам деца мали ке се потепаф за исту играчку, он има поубаву, ама љути се зшто друго дете има такфу, а не исту како њега
Прост пример
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra