Новогодишна ноќ

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Дома со добра вечера и добра музика со драгата личност. Бидејќи знаеме да си напрајме нова година секој викенд така што не ми прави некоа еуфорија и не ме фаќа треска никаква. Сто пати повеќе му се радувам на Божиќ и на адетите за Бадник , интересно ми е тоа цело збиднување и прослава со семејството .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
*ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА 2013 ВО СРЦЕТО НА ДЕБАР МААЛО РЕСТОРАН ORIENT EXPRESS**


По одличните забави организирани од менаџерскиот тим на Big Bang Crew со кој станавме синоним на добри забави во нашиот главен град. Ве покануваме на една незаборавна вечер заедно со нас да ја дочекаме новата година, забавата ќе биде на највисоко ниво со вистинска сатисфакција.

За новогодишната ноќ ќе ве забавува БЕНД со жива музика.

Во понудата вклучено е неограничено пиење (стандардните пијалоци) и порции јадење (предјадење, главно јадење и салати)

Под неограничено пиење се подразбира:

Минерална вода, газирани и негазирани сокови, пиво, вино наливно црвено и бело, водка, џин, коњак, текила, узо, шток, ракија.

Цената за седење за сите што ќе купат карти до 20-ти декември изнесува 1300 ден, а после до 30-ти 1500 ден и на врата 1700.

-->Резервации кај некој од администраторите во инбокс или на тел.070 688 322; 075 526 438;
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Мене ми се седи дома.
Претходните години со друштво по кафичи, дискотеки, станови... Минатата година толку ми беше преку глава од сè што ги баталив сите, си останав дома и искрено - убаво си поминав. И годинава ми беше истото во план, ама да не сум секогаш партибрејкер, му кажав на друштвото дека ќе одам со нив, кај и да изберат. И тие сеа резервирале во ресторан. Едвај чекам да помине и да заврши сè. |-(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Кога друштвото ми го кажа планот за НГ:

Getting invited to a crowded and expensive New Years Eve event.gif

Не знам дали ги пораснав оние собиранки кај што има многу алкохол, откачување, глупирање итн или така се чувствувам оваа година. Anyway, овој пат ќе си кулираме со маж ми дома кај него, во атмосфера на накитена елка и филмчиња, ќе кркаме мевце, кифлички, салати & many other things и во одреден момент ќе се подружиме со 2 блиски пријателки. Мислам дека прв пат во живот вистински сум во исчекување на НГ вечерта. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis and Хоуп*

Lillian

Истакнат Член
7 април 2013
198
263
163
Кога друштвото ми го кажа планот за НГ:

Отвори ја прикачената датотека 18782

Не знам дали ги пораснав оние собиранки кај што има многу алкохол, откачување, глупирање итн или така се чувствувам оваа година. Anyway, овој пат ќе си кулираме со маж ми дома кај него, во атмосфера на накитена елка и филмчиња, ќе кркаме мевце, кифлички, салати & many other things и во одреден момент ќе се подружиме со 2 блиски пријателки. Мислам дека прв пат во живот вистински сум во исчекување на НГ вечерта. :zelen

(many other things)=руска салата
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Кога друштвото ми го кажа планот за НГ:

Отвори ја прикачената датотека 18782

Не знам дали ги пораснав оние собиранки кај што има многу алкохол, откачување, глупирање итн или така се чувствувам оваа година. Anyway, овој пат ќе си кулираме со маж ми дома кај него, во атмосфера на накитена елка и филмчиња, ќе кркаме мевце, кифлички, салати & many other things и во одреден момент ќе се подружиме со 2 блиски пријателки. Мислам дека прв пат во живот вистински сум во исчекување на НГ вечерта. :zelen

(many other things)=руска салата

Нема потреба да набројувам, не е најважна храната на НГ. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lillian

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
44087554.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Немам ама ич желба за славење, а и ладно ми е да славам некаде надвор :) така да оваа година решив дома да си останам со мајка ми и татко ми језда татко ми ја преспива така да само со мајка ми освен ако и таа не реши да спие па сама да си останам што е најбоље. :) Ќе се најадам, напијам, изнапукам на петарди (мора да научам оваа година), ќе прошетаме до комшиите со мајка ми (доколку не спие) и пред да си легнам ќе гледам стенд ап комеди. :)
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Првиот пат кога славев со друштво ми беше најзабавната вечер во животот, колку што се смеев таа вечер се немав смеено до тогаш. Секоја година после тоа се помалку и помалку ми беше интересна идејата за славење на Нова Година. Меѓутоа, секоја година после тоа сум имал барем време да се договорам, да направам планови. Во средно пред, неделата пред Нова Година се знае зошто се оди - да се дружиш.

Оваа година го почнав првиот семестар и сеуште се привикнувам на преминувањето од средно на факултет. Нареднава недела ми е втора колоквиумска недела, имам и неколку семинарски за бранење, па не сум нашол време да се договорам - а веројатно нема ни да најдам (заедно со сите пријатели/пријателки бидејќи помалку или повеќе поминуваат низ истото).

Одозгора на тоа дента пред Нова Година истотака бранам семинарска. Ај што не ми се слави - не ми се слави, веројатно големо влијание врз тоа имаат обврскиве, може ќе помине сабајлето на 31ви, па ќе биде се како што треба вечерта.... Ама не сум ни стигнал да направам било какви договори. Така да немам планови, не знам.

Ќе шетам низ Скопје и ќе славам со СИТЕ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Воедно ова мие најбитната нова година :) Сакам да си ја поминам преубаво и затоа ќе си ја славам со друштво..Оваа година ми е последна во средно, нормално ќе гледаш да си поминиш најубаво затоа што од следната сосема се сменва животот затоа што ќе сум студент и ќе имам различно видување кон Нова Година :)