Dexter

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
Најлошата сезона, најлошиот крај на една ваква серија. Толку многу можности, толку многу алтернативи...
Дејството е пребрзо прикажано во само една сезона. Барем да ја поделија сезоната, да имаше mid-season finale... се се случи пребрзо.
Од друга страна не очекував да заврши happily ever after, ама ваков крај, не знам што да коментирам...
Жалим што ја гледав сезонава, ми го расипа целиот позитивен впечаток за серијава.
 

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
Изгледа само мене ме трогна крајот. Баш ме интересира, каков крај би преферирале?
Сите дознаваат кој е Декстер. Следуваат откази на работните места во полицијата, поради нивната неспособност да не го откријат толку многу години.
Се вмешува ФБИ... Потера по Декстер, негово фаќање и електрична столица... Имам бујна фантазија, знам, ама тоа е мојата замисла за крај.
Вака само замислувам што ќе се случи понатаму, како да не заврши серијата. Очекувам да излезе уште една сезона.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Сите дознаваат кој е Декстер. Следуваат откази на работните места во полицијата, поради нивната неспособност да не го откријат толку многу години.
Се вмешува ФБИ... Потера по Декстер, негово фаќање и електрична столица... Имам бујна фантазија, знам, ама тоа е мојата замисла за крај.
Вака само замислувам што ќе се случи понатаму, како да не заврши серијата. Очекувам да излезе уште една сезона.

За мене па ова е најочекуваното клише сценарио.

Јас единствено што можеби би променила би било на пример, да загинеше малиот Харсион или нешто слично. Повеќе да боли. Баш ме занима каков психолошки исход би доживеал ликот на Декстер.